Aktuální výstavy

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupení celoroční vstupenky do expozic ŠKODA Muzea za zvýhodněnou cenu.
VÝSTAVA 20. SALON FILMOVÝCH KLAPEK PŘI ZFF
Od 23. února je ve ŠKODA Muzeu k vidění 20. Salon filmových klapek, který je tvořen celkem sedmi výstavami. Začátkem února byla nejprve část letošní kolekce veřejnosti představena v prostorách Senátu Parlamentu České republiky v Praze. Po výstavě ve ŠKODA Muzeu se výstava přesune na Moravu. Salon filmových klapek je postaven na jednoduché, avšak geniální myšlence. Výtvarníkům a dalším výtvarně činným slavným a zajímavým osobnostem se rozdají čisté, černobílé dřevěné filmové klapky. Umělci je ztvární do podoby originálních děl. Klapky jsou následně vystaveny a vydraženy. Výtěžek dražby je poté rozdělen mezi projekty, jejichž autoři, studenti českých a slovenských filmových škol, se o dotaci přihlásí. Za 19 let projektu bylo vytvořeno a vydraženo 2057 klapek. Získané prostředky – přibližně 28 milionů korun – pomohly ke zrodu více než 330 studentským projektům. Veřejná dražba letošní kolekce se uskuteční v rámci 57. Zlín Film Festivalu se v neděli 28. 5. 2017 ve Velkém sále Kongresového centra Zlín. Výstava filmových klapek bude ve ŠKODA Muzeu k vidění do 16. března 2017.
Úspěchy vozů ŠKODA na Rallye Monte Carlo
Nejstarší a nejslavnější automobilové soutěže světa, legendární Rallye Monte Carlo, se vozy z Mladé Boleslavi účastní již od jejího druhého ročníku - 105 let! Start hraběte Saši Kolowrata s vozem Laurin & Klement řady F dělí od současného úspěšného angažmá modelu ŠKODA Fabia R5 řada strhujících příběhů. Vozy ŠKODA, blízké sériové produkci, dosáhly mnoha vítězství ve třídě i skvělých umístění v konkurenci nejvýkonnějších sportovních speciálů své doby. Připomeňme si ve ŠKODA Muzeu výkony domácích i zahraničních posádek, 40. výročí dvojitého vítězství kupé 130 RS, čtyři triumfy v řadě dvojice Sibera / Gross s vozem Favorit i méně známé kapitoly z historie působení značky ŠKODA na náročné trati Rallye Monte Carlo. Nová výstava je veřejnosti přístupná od 24. února 2017.
CESTA K ÚSPĚCHU: ŠKODA OCTAVIA SLAVÍ 20 LET
Před 20 lety debutovala ŠKODA OCTAVIA, jedna z nejúspěšnějších modelových řad značky ŠKODA. Během následujících dvaceti let ŠKODA OCTAVIA výrazně přispěla k dalšímu rozvoji mladoboleslavské automobilky a stala se s počtem 5 milionů vyrobených vozů nejprodávanějším modelem. Výstava bude pro veřejnost otevřena od 28. září do 15. února 2017.
ŠKODA: HVĚZDA STŘÍBRNÉHO PLÁTNA
Počátky kinematografie v českém prostředí spadají do stejného časového období jako vývoj domácích automobilů i motocyklů. První filmy na světě vznikly právě v roce 1895, kdy byla založena společnost Laurin & Klement, předchůdce společnosti ŠKODA. Automobily i motocykly z Mladé Boleslavi zazářily v celé řadě populárních českých a československých filmů, v některých si dokonce zahrály hlavní roli. Výstava ve ŠKODA Muzeu připomíná tyto motorové hvězdy stříbrného plátna a televizních obrazovek pohledem do zákulisí natáčení, řadou unikátních fotografií, filmových plakátů, legendárními „hláškami“ i projekcí oblíbených scén. Veřejnosti je přístupná od 16. září 2016 do 15. února 2017.
Český betlém David Černý: Český betlém
Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt (Wolfsburg, Německo) při příležitosti výstavy EXP0 2000. Výstava je k vidění v sále Hieronimus III.

Aktuální informace

21.2. 2017 - Restaurace Václav uzavřena.
21.2. 2017 - Část expozice uzavřena.
21.2. 2017 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem a za Zákaznickým Centrem uzavřena.
Rodný dům Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích bude 17.3.2017 od 9 do 12 hod. uzavřen pro veřejnost.
Prohlídka závodu je možná pro návštěvníky od 10-ti let. Nově stanovená věková hranice je platná pro všechny skupiny objednané po 1. 8. 2016.