Prohlídky

Mimo individuální návštěvy muzea nabízíme také organizované prohlídky s průvodcem. Po celou dobu exkurze jsou k dispozici průvodci, kteří poskytují odborný výklad (dle požadavku možno i v cizích jazycích: anglický, německý, francouzský, italský, španělsky, holandský a ruský). S ohledem na identické a pravdivé informace požadujeme využití jazykových možností našich průvodců.

Termín návštěvy je třeba vždy rezervovat několik dnů až týdnů předem. Prohlídka ŠKODA Muzea je možná každý den od 9 do 17 hodin vyjma 24.12., 25.12., 26.12. a 1.1. Délka standardní exkurze je 1,5 hodiny ( 1 hod. prohlídka muzea + 0,5 hod. prohlídka depozitáře).

Pro rezervaci prohlídek, prosím, použijte tento formulář, který slouží pouze jako předběžná rezervace a není závazně platný. V nejbližší době Vás budeme kontaktovat a termín Vaší exkurze Vám potvrdíme.

Návštěvní řád (PDF)

Prohlídka depozitáře

Depozitář je přístupný v rámci běžné otevírací doby muzea po dohodě na recepci. V depozitáři se nachází sbírka sportovních vozů, prototypů a vozů sériové výroby. Depozitář se nachází 150 metrů od ŠKODA Muzea za ŠKODA Zákaznickým centrem a nemá bezbariérový přístup.

Prohlídky pro děti

Prohlídky muzea zábavnou formou s pracovním listem jsou určeny pro skupiny dětí z mateřské školky a základní školy. Pracovní listy jsou diferencovány dle věku. Více informací o možnostech prohlídek pro školky a školy a pracovní listy k nahlédnutí naleznete zde.

Zrakově znevýhodnění

Osoby se zrakovým znevýhodněním jsou vítány. Muzeum je z velké části osvětleno denním světlem, proto doporučujeme návštěvu v čase, kdy je jeho intenzita nejvyšší. Průvodci jsou vyškoleni k vedení hmatové prohlídky. Návštěvu je nutné objednat. Více informací.

Mladá Boleslav

Prohlídka výrobních provozů v Mladé Boleslavi se pořádají od pondělí do pátku v době od 09.00 do 17.00 hod. Prohlídka závodu je možná pouze pro osoby od 10 let. Podmínkou prohlídky závodu je vlastní dopravní prostředek (auto, minibus, autobus s mikrofonem) pro přepravu mezi výrobními provozy. Pro skupiny do 7 osob máme po dohodě k dispozici vlastní dopravu. Skupiny budou vybaveny tlumočnickým zařízením.

Po celou dobu exkurze jsou k dispozici naši průvodci, kteří poskytují odborný výklad (dle požadavku možno i v cizích jazycích: anglický, německý, francouzský, italský, holandský a ruský). S ohledem na identické a pravdivé informace požadujeme využití jazykových možností našich průvodců. Veškeré prohlídky s průvodcem je nutné rezervovat několik dnů až týdnů předem. Délka standardní exkurze je 1,5 hodiny (dva výrobní provozy). Technicky zaměřeným skupinám nabizíme rozšířený program.

Pro rezervaci prohlídek, prosím, použijte tento formulář, který slouží pouze jako předběžná rezervace a není závazně platný. V nejbližší době Vás budeme kontaktovat a termín Vaší exkurze Vám potvrdíme.

Prohlídka závodu není v roce 2017 možná v těchto termínech:
2.1., 14.- 17.4., 1.5., 8.5., 3.7. – 21.7., 28. -29.9., 27.-28.10., 17.11., 23.12.- 31.12.

Návštěvní řád (PDF)

Vrchlabí

Během exkurze návštěvníci uvidí moderní výrobu 7 stupňové automatické převodovky DSG, použití nejmodernějších technologií ve výrobě a montáži. Prohlídka závodu je možná pouze pro osoby od 10 let. Na prohlídku závodu ve Vrchlabí není potřeba dopravní prostředek. Skupiny budou vybaveny tlumočnickým zařízením.

Exkurze v závodě Vrchlabí v roce 2017 jsou možné po předchozí rezervaci v těchto termínech:
17.1., 14.2., 14.3., 18.4, 16.5., 20.6., 25.7., 15.8., 19.9., 17.10., 21.11., 19.12. Mimo tyto dny po dohodě.

Začátky: v 09:00 a 10.30 hod.
Délka: 75 min.
Kapacita skupiny: max 20 osob

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Obytný dům sloužil současně i jako provozovna živnosti Ferdinandova otce Antona Porscheho, který měl v přilehlém objektu prosperující klempířskou dílnu.

Zde prožil Ferdinand Porsche své dětství a mládí, v rodinném podniku se vyučil klempířem. Zde absolvoval své první konstruktérské krůčky i pokusy s elektřinou, které vedly až k elektrifikaci celého objektu. V tomto domě žil Ferdinand Porsche až do roku 1893, kdy se přestěhoval do Vídně. Sem se Ferdinand Porsche v roce 1903 vrátil, aby rodičům představil svou vyvolenou – Aloisii Kaesovou. Cestu z Vídně do Vratislavic absovoval mladý pár ve voze Lohner-Porsche Mixte‘ s benzino-elektrickým pohonem, který Ferdinand Porsche zkonstruoval.

Prohlídka expozice

Těžištěm expozice je inženýrský a konstruktérský duch Ferdinanda Porscheho: Na tomto autentickém místě zobrazuje velkou osobnost v historických souvislostech a ukazuje cestu k dosažení individuální mobility, završenou konstrukcí vozu Volkswagen. Expozice současně vykresluje zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož je životní dílo Ferdinanda Porscheho součástí.
Ferdinand Porsche

Inženýrské umění

Čtyři vitríny prezentují historické milníky konstrukčního a inženýrského umu – od prvních nástrojů až po vynálezy, které se uplatní v blízké budoucnosti. Zvláštní pozornost je věnována regionu Čech a bohaté tradici, kterou v oblasti technického vývoje máme.
Ferdinand Porshe

Mobilita

Středobodem této části expozice je replika vozu Lohner- Porsche, obklopená ukázkami vývojových prací, designových studií či výzkumných projektů, které se uplatní u automobilů budoucnosti. To vše je doplněno výhledem, jak by mohla mobilita zítřka vypadat.
Ferdinand Porsche

Rodina

Velký stůl v části věnované rodině Porscheových je zaplněn vzpomínkami a historickými milníky, které vyprávějí o životě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích, Vídni, Vídeňském Novém Městě, Stuttgartu, Wolfsburku, Gmündu a Zell am See. Dobové fotografie jsou přitom vstupem do multimediální prezentace o životě a díle Ferdinanda Porscheho.

Kontakty, otevírací doba a ceník


  Tanvaldská 38
463 11 Liberec - Vratislavice nad Nisou


Tel.: +420 326 832 028
E-mail: vratislavice@skoda-auto.cz
 
  Otevírací doba
pátek - neděle, 9 - 17 hod.
 
  Vstupné
Plné vstupné dospělí 50 Kč
Snížené vstupné 30 Kč
Rodinné vstupné 120 Kč
 
  Vstupné Rodný dům & ŠKODA Muzeum
Plné vstupné dospělí 100 Kč
Snížené vstupné 50 Kč
Rodinné vstupné 250 Kč
 
  Kontakt pro novináře
E-mail: vitezslav.kodym@skoda-auto.cz

 Brožura ke stažení s podrobnými informacemi


Prohlídka Vzdělávacího centra Na Karmeli
Vzdělávací centrum bylo slavnostně otevřeno 20. září 2007 a leží nad údolím řeky Jizery v historickém centru města Mladá Boleslav. Spolu s několika odděleními firmy je součástí kampusu ŠKODA AUTO Vysoké školy. Více informací (PDF)

Prohlídka Lean Centra
Zmenšená továrna pro štíhlý podnik. Více informací (PDF)
Prohlídka pro novináře
Prohlídku je nutné rezervovat týden předem na tiskovém oddělení.

Kontakty


  Ing. Adriána Krétová
E-mail: adriana.kretova@skoda-auto.cz
Tel.: +420 326 831 135
 
  Ivana Andrtová, DiS.
E-mail: ivana.andrtova@skoda-auto.cz
Tel.: +420 326 831 134
 
  Mgr. Michaela Jedličková
E-mail: michaela.jedlickova2@skoda-auto.cz
Tel.: +420 326 831 137
 
  Vítězslav Kodym (kontakt pro novináře)
E-mail: vitezslav.kodym@skoda-auto.cz