Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.
Program

22. 1. – DĚTSKÉ ODPOLEDNE - LEGENDY STARÉ PRAHY
Přijďte si poslechnout pověsti a legendy staré Prahy a zároveň si prohlédnout „Český betlém“ známého umělce Davida Černého, který právě tyto různé legendy vsadil do svých umělecko-satirických plastik z bronzu, které jsou dlouhodobě vystaveny ve ŠKODA Muzeu. Zveme vás na poutavé vyprávění, po kterém bude pro děti následovat tematické tvoření. Program pro mladší děti bude trvat od 15:00 – 16:30 hodin, pro starší děti od 16:00 – 17:30 hodin. Nutná předchozí rezervace. Vstupné 50,- Kč.

1. 2. – POLOLETKY V MUZEU
Na celodenní program do ŠKODA Muzea zveme školní děti, které mají tento den pololetní prázdniny. Přijďte k nám prožít den plný tvoření a zábavy s kamarády. Začátek v 8:00 hodin, děti si můžete vyzvednout mezi 15:00 – 16:00 hodinou. Oběd a materiál jsou v ceně. Program je koncipován pro děti od 2. třídy a starší. Nutná předchozí rezervace. Vstupné 200,- Kč.

11. 2. – PŘEDNÁŠKA DR. PEKAŘOVÉ
Další ze série přednášek psycholožky dr. Lidmily Pekařové, tentokrát na téma „Důslednost, nebo bezpodmínečná láska“. Předprodej vstupenek v hodnotě 200,- Kč na www.kreatina.cz . Sál L&K Forum, od 16.30 hodin.
14. 2. – SV. VALENTÝN
Přijďte oslavit svátek zamilovaných do Café/Restaurantu Václav. Těšit se můžete na romantické menu sestavené šéfkuchařem cateringové společnosti Zátiší group. Připraven pro vás bude valentýnský doprovodný program. Začátek akce je od 18:00 hodin, restaurace otevřena do 22:00 hodin. Rezervace je možná přímo v restauraci nebo na tel.: +420 326 831 243.
26. 2. – DIASHOW MARTINA LOEWA „LETEM SVĚTEM“
Co jste ještě neviděli a jindy neuvidíte: navštívíme nekrásnější a nejzajímavější místa světa, která se však do žádné z předchozích diashow nedostala. Souostroví Lofoty za polárním kruhem nás uchvátí svou syrovou divokostí a monumentalitou hor tyčících se přímo z moře. Mystické Solovecké ostrovy na severu Ruska zase překvapí klášterní architekturou jakoby vystřiženou z historického filmu. Velkoměsto Moskva nabídne neuvěřitelný příběh největšího pravoslavného chrámu světa či doslova palácové stanice zdejšího metra. V kontrastu s tím nás ukolébá pohodová atmosféra tropického a barevného ostrova Mauricius nebo prázdninově pohádková nálada řeckého ostrova Santorini s kaskádami bílých domků na útesech vysoko nad mořem. Pro ty nejzvláštnější zážitky zajedeme až do země vycházejícího slunce, do trochu tajemného Japonska… Tolik míst za jediný večer už jindy neuvidíte! Více na www.promitani.cz . Sál L&K Forum, od 19:00 hodin. Vstupné 160,- Kč
ABONENTNÍ CYKLUS „BLUES – EMOCE SMUTKU I RADOSTI“
V jarním pokračování tematickém abonentního cyklu jsme pro Vás připravili tři bluesové koncerty, během kterých se představí špičkové osobnosti naší a evropské hudební scény. Těšit se můžete na emotivní rytmickou i melodickou hudbu s přesahy do oblasti jazzu a rocku. Na tento cyklus opět nabízíme možnost zakoupení zvýhodněné abonentní vstupenky v ceně 650,- Kč, která zahrnuje vstupné na všechny tři koncerty. Abonentka je přenosná. Abonentky jsou v předprodeji na pokladně ŠKODA Muzea a v síti Ticketmaster od 10. prosince 2019. Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty v ceně 280,- Kč bude zahájen 4. února 2019. Sál L&K Forum, stolkové uspořádání, začátky v 19:00 hodin.
27. 2. – CHARLIE SLAVÍK REVUE & THE RHYTHM GIRLS (CZ)
Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA.
8. 3. – MICHAL HRŮZA & KAPELA HRŮZY: JARNÍ TOUR 2019
Osobnost české hudební scény - zpěvák, skladatel a textař se vydává na jarní tour. V roce 2006 se vydal na sólovou dráhu a založil kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal již tři studiová alba. Sál L&K Forum, od 19:00 hodin, koncert ke stání. Vstupné v předprodeji 300,- Kč, na místě 350,- Kč. Zahájení předprodeje 10. 12.
18. 3. – ČESKÁ FILHARMONIE - SDRUŽENÍ HLUBOKÝCH ŽESŤŮ
Zveme Vás na další koncert z cyklu Hudební jednohubky České filharmonie, na kterém se představí Sdružení hlubokých žesťů. Pět pozounů a jedna tuba na edukačním koncertě, kterým Vás provede Klára Boudalová. Objevíme nejhlubší dno hudebního oceánu a zjistíme, proč tuba připomíná největší šnorchl světa. Kolik vzduchu potřebuje pozounista? Jak velké plíce musí mít? A co dělat, když se ve svém hudebním partu začne topit? Koncert se koná v rámci spolupráce ŠKODA AUTO a.s. a České filharmonie. Sál L&K Forum od 10:00 a 12:00 hodin pro ZŠ, od 18:30 hodin pro širokou veřejnost a SŠ.
25. 3. – THE CHILKATS (DE)
Nechejte se přenést respektovaným jump blues kvartetem The Chilkats z Hamburku do roku 1940, kdy se jump blues dostal na vrchol! Kapela představuje velmi originální pohled do minulosti nejen věrným zvukem doby, ale i svou neobvyklou pódiovou show.
29. 3. – WOHNOUT: MÁME NA MÍŇ TOUR
Turné k nové desce s názvem Miss maringotka a sraz mladoboleslavské pobočky svazu českých bohémů v jednom - takový bude jarní koncert kapely Wohnout, kterou tvoří bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových. Primárně se můžete těšit na vynikající kytarový zvuk kapely, bytelnou rytmiku, chytře postavené melodie a hravé texty. Koncert zahájí předkapela. Sál L&K Forum, od 19:00 hodin. Koncert ke stání. Vstupné v předprodeji 300,- Kč, na místě 350,- Kč. Zahájení předprodeje 10. 12.
6. 4. – MIG 21: HURÁ! TOUR
Kapela MIG 21 - „Chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova“ - v čele s frontmanem Jiřím Macháčkem pokračuje ve druhé části koncertní šňůry, která započala již na podzim roku 2018. V jarní části koncertního turné s názvem HURÁ! představí i svou singlovou novinku pod stejnojmenným názvem. Sál L&K Forum, od 20:00 hodin, otevření sálu v 19:00 hodin. Koncert ke stání. Vstupné v předprodeji 370,- Kč, na místě 420,- Kč. Zahájení předprodeje 10. 12.
29. 4. – ELLES BAILEY (UK)
Bristolská zpěvačka Elles Bailey má talent pro smysluplnou fúzi blues, roots music, amerikany a oduševnělého rocku, jemně okořeněnou špetkou country. Osud jí požehnal „zakouřeným“ hlasem, který dokonale zapadá do její hudby. Elles Bailey je nositelkou mnoha ocenění: nominací na vokalistku roku na European Blues Awards 2018, čtyřmi nominacemi na British Blues Awards 2018 (zpěvačka roku, skladatelka roku, album roku a nejlepší bluesová kapela v Anglii).


Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod a rovněž v síti
ticketmaster.

Na akcích ŠKODA Muzea mohou být pořizovány fotografické a zvukové záznamy zachycující osobu účastníka, které mohou být následně použity pro zpravodajské a informační účely v interních médiích společnosti ŠKODA AUTO a.s. a regionálních mediích. V případě, že účastník akce nesouhlasí s použitím svého záznamu, ať nás kontaktuje na emailové adrese info.muzeum@skoda-auto.cz .  

Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si: Program kulturních akcí a výstav únor / únor

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.

Aktuální informace

9.1. 2019 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem a za Zákaznickým Centrem uzavřena.
29.1. 2019 - Část expozice uzavřena.
24. až 29.01. 2019 - Restaurace Václav uzavřena celý den.
8/28/2018 UPOZORNĚNÍ
Od 1.9.2018 bude možná platba hotově pouze v CZK.