Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

17. 1. – Dětské odpoledne „Po stopách vozu ŠKODA Octavia“
Srdečně zveme všechny děti školního věku na zábavně-naučné odpoledne do ŠKODA Muzea, během kterého se dozvědí, proč se Octavia jmenuje Octavia, navštíví Zákaznické centrum a prohlédnou si nejnovější model ŠKODA Octavia, porovnají, čím se od sebe liší jednotlivé modely a jakým vývojem prošly až do dnešní podoby. Také se podívají se na film skrze 3D brýle, v soutěžích si procvičí svoji paměť a nakonec si vyrobí dle své fantazie autíčko. Účast rodičů je vítána, ale není nutná. ŠKODA Muzeum, již od 15.30 do 17 hod. Vstupné 50,- Kč. Rezervace na tel. 326 8 32038.
31. 1. – Přednáška PhDr. PEKAŘOVÉ
Další ze série přednášek přední české psycholožky PhDr. Lidmily Pekařové. Přednáška je určena nejen rodičům, ale i všem ostatním, kteří přijdou do kontaktu s dětmi. Celá přednáška je prezentována zábavnou a poutavou formou. Sál L&K Forum, od 16.30 hod. Vstupné 200,- Kč. Rezervace a podrobnosti na www.kreatina.cz , nebo na tel. 777 237 048.
3. 2. – Diashow Martina Loewa – Irsko
Země tajemných klášterů a hradů, zelených pastvin a divokých mořských útesů, s dobrými lidmi a všude znějící hudbou. K tomu dávné keltské kříže a ještě starší megalitické hrobky. Irsko, jak jej (asi) neznáte – krásné počasí, daleké výhledy, hory, moře s ostrovy a vysokými útesy. L&K Forum, od 19 hod. Vstupné 140 Kč.
6. 2. – Zoë Schwarz Blue Commotion
V úvodním koncertu tematického abonentního cyklu „Divy písničkářské scény“ se představí vynikající bluesová zpěvačka Zoë Schwarz z Velké Británie. Doprovodí ji kapela Blue Commotion, která má za sebou velmi úspěšné poslední tři roky, během nichž vydala čtyři CD. V roce 2014 a 2015 se Blue Commotion umístili jako třetí nejlepší britská bluesová kapela roku dle British Blues Award a jejich vokalistka Zoë Schwarz byla tamtéž dvakrát nominována na britskou bluesovou zpěvačku roku! Do České republiky v rámci turné přijede kromě zpěvačky také kytarista Rob Koral. Kapelu doplní Miloš Klápště/Matěj Černý na baskytaru a Tomáš Hobzek na bicí. L&K Forum, od 19 hod. Předprodej abonentek na všechny tři koncerty cyklu v ceně 600 Kč do 22. 1. 2017, poté bude zahájen předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty v ceně 250 Kč.
3. 2. – Pololetky v muzeu
Na celodenní program do ŠKODA Muzea zveme školní děti, které mají tento den pololetní prázdniny. Přijďte k nám prožít den plný tvoření a zábavy s kamarády. Začátek v 8 hod., děti si můžete vyzvednout mezi 15 – 16 hod. Oběd a materiál je v ceně. Doporučujeme obuv na přezutí. O děti se po celý den budou starat lektorky s pedagogickým vzděláním. Program je koncipován pro děti od 2. třídy a starší. Nutná rezervace na tel. 326 8 32038. Vstupné 200,- Kč.
13. 2. 2017 Poslední recitál Marty Kubišové
Legendární zpěvačka se rozhodla, že v roce 2017 ve svých pětasedmdesáti ukončí pěveckou kariéru. Nenechte si ujít její poslední recitál! Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Naposledy se podělí sama o sebe s diváky tím, co umí nejlépe: písněmi. Její poslední recitál s živou kapelou, v níž se budou střídat její dva stálí spolupracovníci kapelmajstři Petr Malásek a Karel Štolba, a který bude již tradičně moderovat ředitel divadla Ungelt Milan Hein, nabídne to nejlepší z celé kariéry této uhrančivé osobnosti. Užijte si nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství. Cena vstupenky: 450 Kč, předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea, denně od 9 do 17 hodin a v síti TicketPro.
DIVY PÍSNIČKÁŘSKÉ SCÉNY – ABONENTNÍ CYKLUS ZIMA/JARO 2017
6. 2. 2017 – Zoe Schwarz Blue Commotion
13. 3. 2017 – Crystal Monee Hall Band
22. 5. 2017 – Marta Töpferová & Milokraj
Začátky v 19 hodin. Předprodej vstupenek denně od 9 do 17 hodin na pokladně ŠKODA Muzea, předprodej abonentek v ceně 600 Kč od 1. 12. 2016, jednotlivé vstupenky za 250 Kč v prodeji od 23. 1. 2017.
23. 3. – Koncert kapely Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND
Po roční odmlce se zpěvák Vojtěch Dyk a kapela B-SIDE BAND s bandleaderem Josefem Buchtou vrací na koncertní pódia. Připraveno je nové turné s novým repertoárem a v novém stage designu. Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-SIDE BAND. Současně je turné malou oslavou desátých narozenin B- SIDE BANDu. Více informací na: www.vojtechdyktour.cz . ŠKODA Muzeum, Sál LK Forum, od 19 hodin. Vstupenky v ceně 700 Kč jsou již v předprodeji na recepci ŠKODA Muzea, denně od 9 do 17 hodin a v síti www.ticketstream.cz .
25. 3. - Wohnout
Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá také do Mladé Boleslavi, kde "Wohnouti" představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička. „Naše kapela byla skoro dvacet let zapojena do elektrické zásuvky, ale náš basák Zemánek jednou nešikovně vykopl síťovej kabel a my zjistili, že nám to akusticky docela dobře zní. Takže v rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na naše druhé unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům“ komentuje zrod nápadu zpěvák Honza Homola.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.
Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
23. – 29. 1. – Týden s horkými nápoji
14. 2. – Sv. Valentýn
Přijďte oslavit svátek zamilovaných do Café/Restaurantu Václav. Těšit se můžete na romantické menu sestavené šéfkuchařem cateringové společnosti Zátiší group. Připraven pro vás bude valentýnský doprovodný program. Začátek akce od 18 hod., restaurace otevřena do 22 hod. Rezervace možná přímo v restauraci nebo na tel.: 326 831 244, 326 831 243.
20. – 26. 2. – Týden slovenské kuchyně
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

Rodný dům Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích bude 17.3.2017 od 9 do 12 hod. uzavřen pro veřejnost.
27.1. a 10.2. 2017 od 14:30 hodin - Část expozice uzavřena – Preciznost.
16.2. 2017 - Uzavírka ŠKODA Muzea.
10/4/2016 Depozitář
Uzavření depozitáře prototypů z důvodu rekonstrukce od 31.10.2016 do 31.1. 2017.
Prohlídka závodu je možná pro návštěvníky od 10-ti let. Nově stanovená věková hranice je platná pro všechny skupiny objednané po 1. 8. 2016.