Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.
Program

24. 4. - POČÁTKY AUTOBUSOVÉ DOPRAVY V ČESKÝCH ZEMÍCH SE ZNAČKOU L&K
Další přednáška jarního cyklu „Neobyčejné příběhy“ vás zavede do dob pánů Laurina a Klementa, do dob počátků autobusové dopravy u nás. Jak to vše bylo? Jak se jim říkalo? Omnibusy? Kdo je vyráběl? Jak vypadaly? Kudy jezdily? O tom všem a mnohém dalším povypráví publicista a odborník na toto téma Petr Hoffman. Sál Hieronimus II, od 17.30 hod. Před přednáškou je možné zhlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.
25. 4. - 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE
„Život je krásnej, ale i tak se najde spousta každodenních vopruzů, který dokážou otrávit celej den.“„ Inscenace Divadla pod Palmovkou vychází z populárního blogu a vznikla ve spolupráci s Divadlem F. X. Kalby, punk/undergroundovou odnoží libereckého divadla F. X. Šaldy. Sál L&K Forum, od 19.00 hod. Vstupné 300,- Kč.
14. 5. - RADKA FIŠAROVÁ & SAŠA YASINSKI & JAZZ4
V česko-francouzském koncertním programu Rendez-Vous Radky Fišarové uslyšíte nejen francouzský šanson předních francouzských interpretů (E. Piaf, Ch. Aznavour, M. Mathieu atd.), ale také slavné filmové melodie a písně v netradičních aranžích. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-vous. Radku doprovodí běloruský akordeonista Saša Yasinski a hudební seskupení Jazz4 ve složení klavír, kontrabas, kytara a bicí. Sál L&K Forum, od 19:00. Vstupné 300,- Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea a přes TicketPro.
16. 5. - FILM MUSIC TOUR 2018
Jedinečná hudební show FILM MUSIC TOUR 2018 zavítá v rámci jarní tour i do Mladé Boleslavi. Původní aranžmá filmové hudby a mohutný zvuk orchestru, umocněný vizualizací na obří LED obrazovce s projekcí filmových ukázek a live záběry sólistů - Anny Julie SLOVÁČKOVÉ a Milana PEROUTKY s unikátním žesťovým orchestrem MORAVIA BRASS BAND pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie IWASAKIHO. Těšte se na Star Wars, Jurský park, Harry Potter, E.T., Forrest Gump, Avatar, Ledové království, Lví král a mnoho dalších. Čeká vás jedinečný zážitek! Sál L&K Forum, od 20:00 hod, k sezení na místa. Vstupné 790,- Kč.
17. 5. – PŘEDNÁŠKA DR. PEKAŘOVÉ
Další ze série přednášek psycholožky dr. Lidmily Pekařové, tentokrát na téma „Jak vychovat cit aneb citová výchova od narození až do puberty“. Předprodej vstupenek v hodnotě 200 Kč na www.kreatina.cz . Sál L&K Forum, od 16.30 hod.
18. 5. – MUZEJNÍ NOC VE ŠKODA MUZEU
ŠKODA Muzeum se jako každý rok zúčastní Mladoboleslavské Muzejní noci. Tešte se na již tradiční noční prohlídky výrobních provozů automobilky ŠKODA AUTO v časech od 19 a 20:30 hodin (registrace nutná od 18 hodin ve vestibulu muzea, pro starší 10 let). Během exkurze návštěvníci uvidí dvě výrobní haly. Volně přístupná bude i stálá expozice muzea a depozitář prototypů a sportovních vozů značky ŠKODA. Na sále Laurin & Klement Forum se představí zástupci segmentu SUV značky ŠKODA. Návštěvníci si budou moci nejen detailně prohlédnout nejnovější modely vozů značky ŠKODA – KODIAQ a KAROQ, ale i budou do nich moci i nasednout. Krystalický design vozů ŠKODA návštěvníci uvidí v praxi v brusičské dílně PRECIOSA a výstavu vozů doplní i akrobatická vystoupení. Pro děti bude připraven dětský koutek, workshop a výtvarná dílna, kde si děti budou moci vybarvit a odnést batůžek KODIAQ. Za příznivého počasí si budou moci děti i dospělí zajezdit šlapacími autíčky na parkovišti před muzeem, kde budou opět vystaveny vybrané historické vozy ze sbírky muzea. Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou svézt historickými autobusy ŠKODA 706 RO a ŠKODA 706 RTO po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a v opačném směru v půlhodinových intervalech od 19 do 23:30 hodin. Cena jízdného je 20 Kč. Vstup zdarma, od 19 do 24 hodin.
18. 5. – PODJEŠTĚDSKÁ MUZEJNÍ NOC V RODNÉM DOMĚ F. PORSCHEHO VE VRATISLAVICÍCH
Již v 18 hodin odstartuje pětihodinový program, v jehož rámci se návštěvníci budou moci seznámit s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility Ferdinanda Porscheho. Komentované prohlídky expozic připomenou, že nadšení pro techniku, inženýrské umění a strojírenský průmysl mají na území České republiky velmi bohaté tradice. Nejmladší návštěvníci jistě neminou dětskou dílnu. Kavárna v Rodném domě si připravila degustaci vín a stylové občerstvení z doby první republiky. Vstup zdarma, od 18 do 23 hod.
22. 5. - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE: MEZI VRCHOLY TOUR 2018
Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně připravuje páté řadové album. Ochutnávky z něj představí v obměněné sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou na "Mezi vrcholy tour 2018". Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby ... Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již devatenáctým rokem! Sál L&K Forum, od 20:00 hod, k sezení na místa. Vstupné 380,- Kč.
24. 5. – JUBILEJNÍ KONCERT KE 45 LETŮM SBORU PAPRSEK
Sbor Paprsek srdečně zve na svůj jubilejní koncert. Večerem bude provázet moderátorka Iva Pazderková, hudební doprovod zajistí EPOQUE QUARTET & PAPRSEK FRIENDS. Zazpívají Karolina Stasiaková, sestry Páchovy a Adam Koubek. Sál L&K Forum, od 18.00 hod. Vstupenky v hodnotě 280 Kč v předprodeji v Infocentru MB.
3. 6. – DĚTSKÝ DEN VE ŠKODA MUZEU: koncert kapely BOMBARĎÁK, ráj hlavolamů a další.

Předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea a na
TicketPro.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si: Program kulturních akcí a výstav na duben | duben / květen

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.

Aktuální informace

21.04. 2018 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem uzavřeno.
02.06. 2018 do 13:30 hodin - Rodný dům Ferdinanda Porscheho uzavřen.
01.06. 2018 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem uzavřeno.
01.06. 2018 - Restaurace Václav uzavřena celý den.
VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE OD 1. ÚNORA DOJDE KE ZMĚNĚ REŽIMU PARKOVIŠTĚ U ŠKODA MUZEA A ZÁKAZNICKÉHO CENTRA