Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

27. 9. – DĚTSKÉ ODPOLEDNE
Zveme vás do ŠKODA Muzea na zářijové zábavně naučné odpoledne pro děti, které bude tentokrát věnováno nové tematické výstavě „Hvězdy stříbrného plátna“. Vhodné pro školní i předškolní děti, rodiče vítáni. Od 16 do 17.30 hod, vstupné 50,- Kč, rezervace předem na tel. 326 8 32038.
13. 10. – KONCERT ORIGINAL SWING BAND „CESTA JAZZU“
Historie jazzu patří k nejzajímavějším příběhům hudby 20. století. Jeho zárodky: venkovské blues, pracovní písně z jižanských plantáží, spirituály, písně minstrelských show i ragtime, dozrály začátkem 20. století v městě New Orleans v nový hudební styl – jazz. Hudebními proměnami jazzu od jeho počátků až po vrcholné období swingu 30. a první poloviny 40. let vás provedou Original Swing Band & Monika Karglová. Sál L&K Forum, od 19.30 hod. Vstupné 120,- Kč.
16. 10. – PÍSEŇ NEZNÁ HRANIC
Ukrajinská národnostní menšina ve spolupráci s Komisí pro integraci etnik a národnostních menšin Statutárního města Mladá Boleslav pokračuje v prezentaci kulturního bohatství Ukrajiny. Zveme vás na Slavnostní koncert ukrajinských umělců, který se uskuteční s podtitulem „Píseň spojuje nás všechny a jejím domovem je celý svět“. Sál L&K Forum ŠKODA Muzea, od 17.30 hod. Při příležitosti této akce vás zveme na Víkend ukrajinské kuchyně od 15. do 16. 10. v Café/Restaurantu VÁCLAV.
18. 10. – Neobyčejné příběhy – Podzim/Zima 2016
SVĚTEM KŘÍŽEM KRÁŽEM ANEB SPANILÉ JÍZDY TENKRÁT A DNES
Cestovatelská beseda o cestování tenkrát a dnes. Spanilé jízdy ve vozech Škoda 30. let napříč celým světem. S historií a významem těchto propagačních cest vás seznámí moderátor večera Lukáš Nachtmann. O tom, jak se s veterány značky Škoda jezdí po světě dnes, povyprávějí hned tři cestovatelé. Michal Dlask, který spolu s Ondřejem Novákem a jejich „Klaudií“, vozem Škoda Octavia Combi z roku 1968, podnikli v roce 2011 cestu za poznáním po západním pobřeží Afriky od severu až na Střelkový mys. Třetím je Ivan Monev, který se svou Škodou Rapid z roku 1989 zahájil v roce 2014 cestu kolem světa, na níž si plní svůj dětský sen. Sál L&K Forum, úterý od 17.30 hod. Vstupné zdarma.
24. 10. – LUBOŠ ANDRŠT BLUES BAND & DANI ROBINSON (USA)
Další z koncertů podzimního abonentního cyklu „Kytaroví mistři“. Luboš Andršt patří mezi špičkovou kytarovou stálici naší hudební scény. V Mladé Boleslavi ho ve dvojici doplní americký kytarista hendrixovského ražení Dani Robinson, Marek Hlavica na foukací harmoniku, Pavel Novák - baskytara, Pavel Razim – bicí. ŠKODA Muzeum, pondělí od 19 hod. Vstupné 250,- Kč.
31. 10. – PŘEDNÁŠKA PHDR. PEKAŘOVÉ
Další ze série přednášek přední české psycholožky PhDr. Lidmily Pekařové se věnuje tématu „Proč roste agresivita u dětí aneb dítě na cestě ke zločinu – drzé dítě“. Téma je určeno nejen rodičům, ale i všem ostatním, kteří přijdou do kontaktu s dětmi. Celá přednáška, ač na vážné téma, je pojata velmi poutavě a zábavně. Sál L&K Forum, od 16.30 hod. Vstupné 200,- Kč pro jednotlivce, nebo 300,- Kč pro pár. Rezervace a podrobnosti na www.kreatina.cz nebo na tel. 777 237 048.
1. 11. – KONCERT ZPĚVAČKY JANY KIRSCHNER
Po delší přestávce se Jana Kirschner opět vrátí na česká koncertní pódia. Během série koncertů s názvem “TAKMER SÓLO” zpěvačka představí největší hity své dvacetileté kariéry. Zazní například V cudzom meste, Líška, Modrá, Pokoj v duši, Na čiernom koni, písně z alba Krajina Rovina i z projektu Moruša a také některé písně známé ze spolupráce s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem. Písně, které si získaly nejen slovenské, ale i české publikum, zpěvačka a autorka tentokrát zahraje v komorní sestavě a přinese tak podmanivé hudební představení ve vybraných českých divadlech. Sál L&K Forum, úterý od 19 hod., koncert k sezení na místa. Vstupné 450,- Kč, galerie 350,- Kč, předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.

21. 11. – ROMAN POKORNÝ TRIO (CZ), závěrečný koncert podzimního abonentního cyklu „Kytaroví mistři“
29. 11.DIASHOW MARTINA LOEWA „SEVEROZÁPAD USA“
30. 11.KONCERT BARBORY POLÁKOVÉ
19.12. SWINGOVÉ VÁNOCE

Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si:  Program kulturních akcí a výstav na září 2016 / brožura
                              Program kulturních akcí a výstav na říjen 2016 / brožura

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
10. - 14. 10. - TÝDEN SLOVENSKÉ KUCHYNĚ
15. – 16. 10. – VÍKEND UKRAJINSKÉ KUCHYNĚ
Sushi večer
Večer 6. 10. v Café/Restaurantu VÁCLAV bude ve znamení nejznámějšího japonského pokrmu, a to sushi. Přijměte pozvání k ochutnání různých druhů této oblíbené speciality. V rámci večeře si nejen pochutnáte, ale také si můžete zkusit přípravu sushi pod dohledem našeho sushisty. Rezervace stolu na tel. 326 831 243.
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

9/20/2016 Vrchlabí
Exkurze do závodu ve Vrchlabí nejsou v současné době možné.
26.9.2016 od 16:00 hodin - Restaurace Václav uzavřena.
8/19/2016 Uzavření shopu
Dne 29.9. /od 12 hod./ a 30.9.2016 bude z důvodu inventury uzavřen shop.
Prohlídka závodu je možná pro návštěvníky od 10-ti let. Nově stanovená věková hranice je platná pro všechny skupiny objednané po 1. 8. 2016.