Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

4. 12. – ADVENTNÍ PUTOVÁNÍ ZA MIKULÁŠEM
Čarovné putování muzeem, při kterém potkáte lucky, barborky, černého Ambrože, perchtu, ale i čerty a samotného Mikuláše. Spojené s tradiční mikulášskou nadílkou v podání Divadýlka na Dlani. Neděle, začátky v 15, 16, 17 a 18 hod. Vstupné 80,- Kč. Dárkové balíčky k rozdávání Mikulášem (označené jmenovkou) přineste na začátek své skupiny na recepci muzea.

6. 12. – HISTORIE ČESKÉ RALLY ANEB ŠKODA NA DOMÁCÍCH KOLBIŠTÍCH
Závěrečná přednáška cyklu Neobyčejných příběhů z historie automobilky.
Pohled do dějin automobilového soutěžního sportu i na jeho současné dění nabídne publicista Michal Forst, který historii české rally zaznamenal ve stejnojmenné knize vydané před dvěma roky. Přijďte si poslechnout povídání o vozech, jezdcích a navigátorech, kteří svými počiny dějiny rallysportu napsali.
Mezi hosty přivítáme Ladislava Křečka, Vladimíra Bergera, Karel Jirátko, Jan Krečman a další.
Na podiu budou vystaveny vozy: Š 120 S Rallye, Š 130 LR, Š Garde MTX 160 RS a Š 130 RS
Sál L&K Forum, úterý od 17.30 hod. Vstupné zdarma.

7. 12. – PETR MAŠEK – FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ
Zveme vás na filmové promítání mladoboleslavského horolezce Petra Maška o výstupu s Radkem Jarošem na Denali, nejvyšší vrchol Severní Ameriky, a o výstupu na osmitisícovku Čo-Oju v tibetském Himaláji s nevidomým horolezcem Honzou Říhou. Sál L&K Forum, středa od 19 hod. Vstupné 100,- Kč.
19. 12. – SWINGOVÉ VÁNOCE
Zveme vás na příjemný koncert plný nestárnoucích evergreenů v podání jedněch z nejvýraznějších zpěváků současné generace: Dashi a Jana Smigmátora. Ti v doprovodu špičkového Big Bandu řízeného legendárním saxofonistou a dirigentem Felixem Slováčkem dokazují, že swingová elegance a noblesa mají na hudební scéně 21. století stále své neochvějné místo. Multižánrovou zpěvačku Dashu můžete již několik let pravidelně vídat na obrazovkách České televize v pořadu Stardance – Když hvězdy tančí, v hlavních rolích úspěšných muzikálů, nebo po boku největší hvězdy české hudební scény Karla Gotta. Za roli Máří Magdalény v jednom z nejúspěšnějších muzikálů historie – Jesus Christ Superstar – získala Dasha prestižní cenu Thálie. Swingový zpěvák Jan Smigmator koncertuje doma i v zahraničí, vydal dvě sólová alba a za sebou má např. úspěšné koncertní turné Sinatrology, které v prosinci 2015 navštívilo přes 7000 diváků. V programu uslyšíte písně jako Bílé Vánoce, The Christmas Song, Tichá noc, Baby It’s Cold Outside, Jingle Bells / Rolničky, Let It Snow / Padá sníh, Padá sníh, ale i světové evergreeny z repertoáru Franka Sinatry, Elly Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Barbry Streisand, Michaela Bublého, Stevieho Wondera, nebo písně ze zbrusu nového alba Time To Swing, které vydal Jan Smigmator s Big Bandem Felixe Slováčka na začátku roku. Sál LK Forum, pondělí 19. 12. 2016, od 19.30 hod.
13. 2. 2017 Poslední recitál Marty Kubišové
Legendární zpěvačka se rozhodla, že v roce 2017 ve svých pětasedmdesáti ukončí pěveckou kariéru. Nenechte si ujít její poslední recitál! Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Naposledy se podělí sama o sebe s diváky tím, co umí nejlépe: písněmi. Její poslední recitál s živou kapelou, v níž se budou střídat její dva stálí spolupracovníci kapelmajstři Petr Malásek a Karel Štolba, a který bude již tradičně moderovat ředitel divadla Ungelt Milan Hein, nabídne to nejlepší z celé kariéry této uhrančivé osobnosti. Užijte si nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství. Cena vstupenky: 450 Kč, předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea, denně od 9 do 17 hodin a v síti TicketPro.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.
Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

11/16/2016 Prohlídka závodu
24.12. 2016 – 1.1. 2017 - Prohlídka závodu není možná.
14.12. 2016 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem a za Zákaznickým Centrem uzavřena.
24.11. 2016 - 15.1. 2017 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem uzavřeno.
​​​​​14.12. 2016 - Uzavírka ŠKODA Muzea.
13.12. 2016 - Část expozice uzavřena.
9.12. 2016 - Část expozice uzavřena.
10/4/2016 Depozitář
Uzavření depozitáře prototypů z důvodu rekonstrukce od 31.10.2016 do 31.1. 2017.
Prohlídka závodu je možná pro návštěvníky od 10-ti let. Nově stanovená věková hranice je platná pro všechny skupiny objednané po 1. 8. 2016.