Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

31. 10. – PŘEDNÁŠKA PHDR. PEKAŘOVÉ
Další ze série přednášek přední české psycholožky PhDr. Lidmily Pekařové se věnuje tématu „Proč roste agresivita u dětí aneb dítě na cestě ke zločinu – drzé dítě“. Téma je určeno nejen rodičům, ale i všem ostatním, kteří přijdou do kontaktu s dětmi. Celá přednáška, ač na vážné téma, je pojata velmi poutavě a zábavně. Sál L&K Forum, od 16.30 hod. Vstupné 200,- Kč pro jednotlivce, nebo 300,- Kč pro pár. Rezervace a podrobnosti na www.kreatina.cz nebo na tel. 777 237 048.
1. 11. – KONCERT ZPĚVAČKY JANY KIRSCHNER
Po delší přestávce se Jana Kirschner opět vrátí na česká koncertní pódia. Během série koncertů s názvem “TAKMER SÓLO” zpěvačka představí největší hity své dvacetileté kariéry. Zazní například V cudzom meste, Líška, Modrá, Pokoj v duši, Na čiernom koni, písně z alba Krajina Rovina i z projektu Moruša a také některé písně známé ze spolupráce s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem. Písně, které si získaly nejen slovenské, ale i české publikum, zpěvačka a autorka tentokrát zahraje v komorní sestavě a přinese tak podmanivé hudební představení ve vybraných českých divadlech. Jako host/předkapela se na českém turné představí slovenský písničkář Peter Aristone. Sál L&K Forum, úterý od 19 hod., koncert k sezení na místa. Vstupné 450,- Kč, galerie 350,- Kč, předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.
2. 11. – KONCERT HUDEBNÍ SKUPINY THE TAP TAP
V rámci 9. ročníku festivalu Slunce svítí všem vystoupí ve středu od 19 hod. ve ŠKODA Muzeu hudební skupina The Tap Tap, která se stala známou a oblíbenou u nás i v zahraničí. Přijďte si ji poslechnout spolu s účastníky festivalu i vy. Vstupenky na koncert skupiny The Tap Tap za 300,- Kč zakoupíte v Krámečku Centra 83 ve Václavkově ulici 950 nebo v Infocentru v Železné ulici, tel. 326 322 173.
8. 11. – DĚTSKÉ ODPOLEDNE
Zveme vás na podzimně laděný program pro děti, tentokrát na téma „Krteček a autíčko“. Čeká vás krátká prohlídka muzea a podzimní tvoření s krtečkem a jeho kamarády. Program je vhodný pro děti předškolního a mladšího školního věku, rodiče jsou vítáni. ŠKODA Muzeum, 16 – 17.30 hod., vstupné 50,- Kč, rezervace předem na tel. 326 8 320 38.
10. 11. – DĚTSKÁ NOTA 2016
Dětský pěvecký sbor Paprsek srdečně zve na 43. ročník autorských písní pro děti. Slavnostní koncert pro veřejnost se koná tradičně ve čtvrtek od 17 hod. za doprovodu kapely Paprsek Friends. Vstupné 150,- Kč. Předprodej od 7. 10. v Infocentru MB, nebo hodinu před koncertem na místě.
21. 11. – ROMAN POKORNÝ TRIO (CZ)
Závěrečný koncert podzimního abonentního cyklu „Kytaroví mistři“. Roman Pokorný se stal již v 90. letech uznávaným kytaristou. Účinkoval s Romanem Dragounem a Michalem Pavlíčkem. V roce 2000 získal žánrovou cenu Zlatého Anděla a v dalších letech spolupracoval se známými osobnostmi naší i americké hudební scény, jakými jsou např. Tonya Graves, Yvonne Sanchez, Ondřej Pivec, Tony Smrčka, Steve Clarke aj. Kmotrem jeho osmého alba „Eldorado“ byl Michal Pavlíček. Letos v dubnu nahrával v New Yorku s renomovanými americkými muzikanty album „NYC Session“, které vydá v tomto roce. ŠKODA Muzeum, pondělí od 19 hod. Vstupné 250,- Kč.
25. 11. – TVOŘENÍ ADVENTNÍCH VĚNCŮ
Kreativní odpoledne je určeno dětem od 10 let nebo menším s doprovodem rodičů. S sebou adventní svíčky a 2 m stuhy v barvě ladící ke svíčkám, event. zahradnické nůžky. Ostatní materiál je zajištěn. Vstupné: 100,- Kč. Nutná rezervace, tel. 326 832 038. Od 15 do 18 hod. Příchod možný mezi 15 a 16 hod.
29. 11. – DIASHOW MARTINA LOEWA „AMERICKÝ SEVEROZÁPAD“
Zveme vás na další cestovatelskou diashow Martina Loewa. Velký okruh státem Washington: z velkoměsta Seattle přes deštné pralesy národního parku Olympic ke štítům severního Kaskádového pohoří. Od velkolepých kaňonů řek ve vnitrozemí k zasněženým sopkám St. Helens, Rainier i Baker. Bonus: Jak se cestuje s dvouletým klukem? Více na www.promitani.cz . Sál L&K Forum, úterý od 19 hod. Vstupné 140,- Kč
30. 11. – KONCERT BARBORY POLÁKOVÉ
Držitelka dvou cen Anděl za rok 2015 vystoupí živě se svou kapelou v rámci svého prvního turné „Kdo je tady víc než ty“. Užijete si večer plný energie, radosti, neradosti i rafinované nafrněnosti. A hlavně! Dozvíte se, že nikdo tady není víc než vy...!! Sál L&K Forum, středa od 19.30 hod., koncert na stání. Vstupné v předprodeji 300,- Kč, na místě 350,- Kč. Předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.
6. 12. – HISTORIE ČESKÉ RALLY ANEB ŠKODA NA DOMÁCÍCH KOLBIŠTÍCH
Závěrečná přednáška cyklu Neobyčejných příběhů z historie automobilky. Pohled do dějin automobilového soutěžního sportu i na jeho současné dění nabídne publicista Michal Forst, který historii české rally zaznamenal ve stejnojmenné knize vydané před dvěma roky. Přijďte si poslechnout povídání o vozech, jezdcích a navigátorech, kteří svými počiny dějiny rallysportu napsali. Sál L&K Forum, úterý od 17.30 hod. Vstupné zdarma.
19. 12. – SWINGOVÉ VÁNOCE
Zveme vás na příjemný koncert plný nestárnoucích evergreenů v podání jedněch z nejvýraznějších zpěváků současné generace: Dashi a Jana Smigmátora. Ti v doprovodu špičkového Big Bandu řízeného legendárním saxofonistou a dirigentem Felixem Slováčkem dokazují, že swingová elegance a noblesa mají na hudební scéně 21. století stále své neochvějné místo. Multižánrovou zpěvačku Dashu můžete již několik let pravidelně vídat na obrazovkách České televize v pořadu Stardance – Když hvězdy tančí, v hlavních rolích úspěšných muzikálů, nebo po boku největší hvězdy české hudební scény Karla Gotta. Za roli Máří Magdalény v jednom z nejúspěšnějších muzikálů historie – Jesus Christ Superstar – získala Dasha prestižní cenu Thálie. Swingový zpěvák Jan Smigmator koncertuje doma i v zahraničí, vydal dvě sólová alba a za sebou má např. úspěšné koncertní turné Sinatrology, které v prosinci 2015 navštívilo přes 7000 diváků. V programu uslyšíte písně jako Bílé Vánoce, The Christmas Song, Tichá noc, Baby It’s Cold Outside, Jingle Bells / Rolničky, Let It Snow / Padá sníh, Padá sníh, ale i světové evergreeny z repertoáru Franka Sinatry, Elly Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Barbry Streisand, Michaela Bublého, Stevieho Wondera, nebo písně ze zbrusu nového alba Time To Swing, které vydal Jan Smigmator s Big Bandem Felixe Slováčka na začátku roku. Sál LK Forum, pondělí 19. 12. 2016, od 19.30 hod.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si:Program kulturních akcí a výstav na říjen 2016 / brožura
                            Program kulturních akcí a výstav na listopad 2016  

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
10. 11. – AUSTRALSKÝ VEČER ANEB NA SKOK K PROTINOŽCŮM
Přijďte ochutnat typické pokrmy, které se připravují na australském kontinentu. Večer bude doprovázen hrou na didgeridoo, hudební nástroj australských domorodců. Začátek v 18 hod, rezervace na tel. 326 831 243.
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

10/4/2016 Depozitář
Uzavření depozitáře prototypů z důvodu rekonstrukce od 31.10. do 31.12. 2016.
9/20/2016 Vrchlabí
Exkurze do závodu ve Vrchlabí nejsou v současné době možné.
Prohlídka závodu je možná pro návštěvníky od 10-ti let. Nově stanovená věková hranice je platná pro všechny skupiny objednané po 1. 8. 2016.