Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.
Program

PODZIMNÍ ABONENTNÍ CYKLUS „ZPÁTKY KE KOŘENŮM“
Krásné černošské hlasy a brilantní muzikanti představí hudbu, která byla inspirací mnoha současným trendům.

19. 9. – DANI ROBINSON CONCEPT
Blues-rockový koncert skvělého zpěváka a jedinečného kytaristy Dani Robinsona a jeho bandu. Dani, černošský dravec, je označován za oživlého Jimi Hendrixe a pravidelně koncertuje s jediným žijícím členem Jimiho kapely, basistou Billy Coxem. V průběhu koncertu bude pokřtěno Daniho debutové album jeho vlastních skladeb. Sál L&K Forum, od 19:00.
Vstupné 220,- Kč.

DALŠÍ KONCERTY CYKLU:
22. 10. – JUWANA JENKINS
Koncert bluesové královny plný energického zpěvu. Rodačka z Philadelphie, afroamerická zpěvačka a textařka, přiveze jak blues, soul či gospel, tak své vlastní originální písně. Hudba sršící energií, úsměvy, doplněná neuvěřitelným charismatem Juwany Jenkins slibuje nezapomenutelný hudební zážitek. Sál L&K Forum, od 19:00.
Vstupné 260,- Kč.

21. 11. – CHUCK WANSLEY & OTTO HEJNIC TRIO
Swingový večer v duchu Broadway show, kde se můžete těšit na známé jazzové a latinské skladby v podání Chucka Wansleyho – hvězdy s nenapodobitelným, krásným černošským hlasem. Doprovodí jej vynikající česko-slovenské jazzové trio, ve složení Ondrej Krajňák – piano, Josef Fečo – kontrabas a Otto Hejnic – bicí. Sál L&K Forum, od 19:00.
Vstupné 260,- Kč.

Cena abonentky 620 Kč.Prodej jednotlivých vstupenek od 20. srpna 2018. Stolkové uspořádání.
24. 9. – PŘEDNÁŠKA JANA MÜHLFEITA „ODEMYKÁNÍ DĚTSKÉHO POTENCIÁLU“
Přednáška známého kouče a mentora Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné osvětlí posluchačům stěžejní body v pochopení silných stránek nejen u dětí, ale i studentů a dospělých. Každé dítě se narodí jako originál s řadou talentů a silných stránek. Klasický školní model je ale bohužel často nerozvíjí a zaměřuje se spíše na stránky slabé a eliminaci chyb. Důležité je pomoci dětem/studentům jejich talenty najít, podpořit je v rozvoji a naučit je začít silné stránky efektivně využívat i v jejich životě. Dozvíte se mimo jiné, i jak funguje náš mozek ve stresu, jak se stresem pracovat či proč je důležitá nejen motivace, ale také inspirace. Přednáška je určena zejména pro rodiče a širokou veřejnost, ale i pro studenty a každého, kdo má zájem rozvíjet sebepoznání. Sál L&K Forum, od 18:30. Délka cca 1,5 – 2 hod.
Vstupné 180,- Kč.
PŘEDNÁŠKOVÝ CYKLUS „ NEOBYČEJNÉ PŘÍBĚHY Z HISTORIE AUTOMOBILKY“
25. 9. – AUTOMOBILY PRVNÍ REPUBLIKY (Jan Tuček)
Po letní pauze zahájí druhou část cyklu přednáška respektovaného publicisty Jana Tučka, věnovaná automobilům první republiky (1918–1938). Vývoj domácího motorismu představí v širších souvislostech. Pozornost bude věnována například konkurenčnímu boji československých automobilek, z něhož vyšla značka ŠKODA vítězně. Autor připomene i modely POPULAR a RAPID jako odpověď společnosti ŠKODA na světovou hospodářskou krizi, dále prototypy s motorem vzadu, úspěchy vozů ŠKODA v závodech a soutěžích atd. Sál L&K Forum, od 17:30.
Vstup zdarma.

23. 10. – VŠECHNY PREZIDENTOVY VOZY (Lukáš Nachtmann)
13. 11. – HISTORIE A VÝVOJ ČERPACÍCH STANIC (Jiří Křížek)
2. 10. – „BICISTÉ“ ČESKÉ FILHARMONIE
Po úspěšném jarním koncertu Prag Cello Quartetu z cyklu Hudebních jednohubek České filharmonie vám nabízíme další ochutnávku toho nejoriginálnějšího a nejzajímavějšího z filharmonického menu pro malé i velké labužníky. Máte skvělou příležitost poznat různé nástroje symfonického orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie a jejich hosty. Tentokrát se v Mladé Boleslavi představí bicí sekce České filharmonie.

Víte, který filharmonický hudebník ovládá hru na úplně nejvíc nástrojů? Ano, je to bicista! Umí totiž zahrát na nespočet více či méně podivných nástrojů od trianglu až po něco, čemu se říká „okurka“. Tajemný obsah skladu bicích nástrojů objevíte s bicisty České filharmonie a jejich učedníky. Koncertem provází Klára Boudalová.

Sál L&K Forum od 10:00 a 12:00 pro ZŠ, vstupné 140 Kč, pedagogický doprovod zdarma.
Sál L&K Forum od 18.30 pro širokou veřejnost a SŠ, vstupné 300 Kč, děti a mládež do osmnácti let 150 Kč.
Koncert se koná v rámci spolupráce ŠKODA AUTO a.s. a České filharmonie.
4. 10. – NĚKDO TO RÁD HOT – 55
Slavnostní výroční koncert mladoboleslavské kapely Hot Club k 55. výročí jeho existence. Jako host vystoupí známá pražská kapela Classic Jazz Collegium. Sál L&K Forum, od 19:00.
Vstupné 160,- Kč.
7. 10. – KOUZELNÁ ŠKOLKA – MICHAL NA HRANÍ
O tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených a pravidelných diváků. Michal a jeho vystoupení představují jednoduchou formu humoru, založenou na věcech, které děti denně obklopují, které znají a jen udiveně sledují, co a jak s nimi umí vymyslet jejich kamarád Michal. A proto odchází nejen nadšené a zabavené, ale nesou si v hlavičkách hodně zajímavých nápadů, které rozvíjí fantazii a přitom dávají smysl.
Přijďte si hrát! Michal bude Vaší hračkou!
Tradiční akce pro nejmenší děti v exkluzivním prostoru sálu L&K Forum v neděli od 15:00 hod. Vstupenky v předprodeji od 4. 7. v Infocentru v MB a dále v síti TICKETPORTAL.
15. 11. – KRYŠTOF „JENOM PÍSNIČKY TOUR 2018“
Vstupenky na koncert jsou VYPRODÁNY!


Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod a rovněž v síti
TicketPro.

Na akcích ŠKODA Muzea mohou být pořizovány fotografické a zvukové záznamy zachycující osobu účastníka, které mohou být následně použity pro zpravodajské a informační účely v interních médiích společnosti ŠKODA AUTO a.s. a regionálních mediích. V případě, že účastník akce nesouhlasí s použitím svého záznamu, ať nás kontaktuje na emailové adrese info.muzeum@skoda-auto.cz .  

Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si: Program kulturních akcí a výstav září / září .

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.

Aktuální informace

8/28/2018 UPOZORNĚNÍ
Od 1.9.2018 bude možná platba hotově pouze v CZK.
VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE OD 1. ÚNORA DOJDE KE ZMĚNĚ REŽIMU PARKOVIŠTĚ U ŠKODA MUZEA A ZÁKAZNICKÉHO CENTRA