Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

8.3. - Festival filmů o udržitelnosti života na zemi v Mladé Boleslavi.
Ty nejlepší filmy o udržitelném rozvoji přiváží 8. března do ŠKODA Muzea mezinárodní festival dokumentárních filmů o udržitelném rozvoji Ekotopfilm. Nádherná příroda, záhady lidského zdraví, neobvyklé způsoby života a překvapivá řešení klimatických změn spolu s exkluzivní přednáškou bývalého prezidenta Microsoft Europe Jana Mühlfeita, který do Boleslavi přijede odemknout dětský potenciál a pomůže rozvinout silné stránky člověka - to je to nejlepší, co na návštěvníky zcela zdarma na festivalu čeká.
L&K Forum, 8.3.2017
Junior festival
8:15 – 9:45 – 45 minut promítání + program
10:00 – 11:30 – 45 minut promítání + program
11:45 – 13:15 – 45 minut promítání + program
Ekotopfilm tour
16:00 – 17:45 – 115 minut promítání
18:00 – 19:45 – 115 minut promítání
20:00 – 22:00– beseda + 45 minut promítání
Vstupné zdarma.
Více na http://www.ekotopfilmfestival.cz/ 
ŠKODA Muzeum, Tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, T: 326 832 038, muzeum@skoda-auto.cz

13. 3. – Jazzový koncert Crystal Monee Hall Band
Zveme vás na další z koncertů mezi žánrového tematického cyklu „Divy písničkářské scény“, ve kterém vám představujeme špičkové interprety a kapely domácí i světové hudební scény. Crystal Monee Hall je pozoruhodným talentem americké černošské písničkářské scény. Její hlas je silný i citlivý. Poetické texty mají jednoduché a elegantní aranže. Ve svém repertoáru nabízí folk, gospel, jazz i blues. Žije v New Yorku a pravidelně vystupuje v tamních klubech. Má vydána tři alba. V doprovodném triu zahraje Marek Novotný na piano, Tomáš Vokurka na bicí a Jan Jakubec na baskytaru. L&K Forum, od 19 hod. Vstupenky v ceně 250 Kč jsou v předprodeji na recepci ŠKODA Muzea.
14. 3. – Dětské odpoledne „Nová ŠKODA KODIAQ“
Srdečně zveme všechny děti školního věku na zábavně-naučné odpoledne do ŠKODA Muzea, tentokrát věnované vozu ŠKODA KODIAQ. Děti se seznámí s novým modelem v Zákaznickém centru, dozvědí se celou řadu zajímavostí a nakonec si vyrobí pěkné sněžítko. Účast rodičů je vítaná, ale není nutná. ŠKODA Muzeum, již od 15:00 do 16:30 hod. Vstupné 50,- Kč. Rezervace na tel. 326 8 32038.
23. 3. – Koncert kapely Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND
Po roční odmlce se zpěvák Vojtěch Dyk a kapela B-SIDE BAND s bandleaderem Josefem Buchtou vrací na koncertní pódia. Připraveno je nové turné s novým repertoárem a v novém stage designu. Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-SIDE BAND. Současně je turné malou oslavou desátých narozenin B- SIDE BANDu. Více informací na: www.vojtechdyktour.cz . ŠKODA Muzeum, Sál LK Forum, od 19 hodin. Vstupenky v ceně 700 Kč jsou již v předprodeji na recepci ŠKODA Muzea, denně od 9 do 17 hodin a v síti www.ticketstream.cz .
25. 3. - Koncert kapely Wohnout
Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá také do Mladé Boleslavi, kde „Wohnouti“ představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Jako host vystoupí houslista Vojta Lavička, jako předkapela Snap call Band. ŠKODA Muzeum, Sál LK Forum, od 20 hodin. Koncert k sezení na místa. Vstupenky v ceně 250 Kč jsou v předprodeji v síti Ticketpro a na recepci ŠKODA Muzea.

31. 3. - Diashow Martina Loewa - Kuba 
Kuba je fantastická země. Unikát, co se jinde nevidí. V prostředí tropického Karibiku tu žijí nádherní lidé ve světě, který jakoby vypadl z historického, mírně apokalyptického filmu. Duch místa – genius loci – je doslova omamný. V kulisách rozpadajících se měst zní temperamentní a podmanivé rytmy. Mezitím se jaksi mimochodem a rezignovaně stojí fronty na chleba, vejce či mléko. Nebo se čeká na rozhrkaný náklaďák, co tu slouží místo autobusu. A přitom všechno kolem je tak neuvěřitelně fotogenické. L&K Forum, od 19 hod. Vstupné 140 Kč. Vstupenky v prodeji na recepci ŠKODA Muzea.

6. 4. – Tonya Graves Back To Blues Tour 2017
Nezaměnitelný hlas české hudební scény. Zpěvačka je známá z několika projektů a skupin, např. Monkey Business, Liquid Harmony, New Orchestra Of Dreams aj. Na svém kontě má dvě sólová alba – I’m The Only Me a Back To Blues, za které byla i nominovaná na Ceny Anděl. Se svým novým albem Back To Blues se Tonya vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby. Osobitým způsobem nazpívala 10 písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. V rámci koncertního repertoáru zazní skladby z již zmíněných desek, doplněné o covery dalších světových hitů. Vstupné 250,- Kč. L&K Forum, od 19 hod.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si: Program kulturních akcí a výstav na březen 2017 / brožura

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
20. – 26. 2. – Týden slovenské kuchyně
9.3. - Večer indické kuchyně
Nechte se přenést do vzdálené Indie a vychutnejte si večer plný unikátních multikulturních zážitků. Těšit se můžete na rodilého kuchaře, který bude péct indický chléb v tradiční pekárně tandoor, ale i na další pochoutky této exotické země podávané formou bufetu. Od 18 hod.
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

21.2. 2017 - Restaurace Václav uzavřena.
21.2. 2017 - Část expozice uzavřena.
21.2. 2017 - Parkoviště před ŠKODA Muzeem a za Zákaznickým Centrem uzavřena.
Rodný dům Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích bude 17.3.2017 od 9 do 12 hod. uzavřen pro veřejnost.
Prohlídka závodu je možná pro návštěvníky od 10-ti let. Nově stanovená věková hranice je platná pro všechny skupiny objednané po 1. 8. 2016.