Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.
Program

26. 3. - IDA KELLAROVÁ, ČHAVORENGE A ČESKÁ FILHARMONIE
Dětský pěvecký sbor Čhavorenge vystoupí na mimořádném koncertě v mladoboleslavském ŠKODA Muzeu. Za doprovodu hudebníků České filharmonie zazpívají čtyři desítky romských dětí z celé České a Slovenské republiky tradiční i soudobou romskou hudbu. Koncert se uskuteční v rámci spolupráce ŠKODA AUTO a.s. a České filharmonie.
L&K Forum, od 18:30 hod. Vstupné 400,- Kč, děti do 15 let 250,- Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.   
Tisková zpráva

27. 3. - PŘEDNÁŠKA: AUTOMOBILISMUS V SEVERNÍCH ČECHÁCH V LETECH 1900 - 1925
Další přednáška jarního cyklu „Neobyčejné příběhy“ bude věnována počátkům automobilismu v severních Čechách. Jaké značky automobilů se prodávaly nejvíce? A jakým způsobem se vozidla prodávala? Přijďte si poslechnout přednášku Jana Němce. Sál Hieronimus II, od 17:30 hod. Před přednáškou je možné shlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.
27. 3. - VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ
Přijměte pozvání na březnové odpoledne pro děti, které bude probíhat ve znamení jara a Velikonoc. Vhodné pro předškolní i školní děti, rodiče vítáni. Salonek Kolowrat, od 16 do 18 hod. Vstupné 50,- Kč, nutná rezervace na tel. 326 8 32038.
11. 4. - PRAGUE CELLO QUARTET aneb Hudební jednohubky České filharmonie
Zveme Vás na pořad České filharmonie, ve kterém vystoupí čtveřice mladých cellistů – Prague Cello Quartet. 4 kluci, 4krát 4 struny a 4 smyčce. Ano, tihle se staví k hudbě cellem. A pokud vás zajímá, kolik rafinovaných zvuků se ukrývá v jejich nástrojích, neváhejte a objevte tajemství violoncella! Programem provází Klára Boudalová. Sál L&K Forum, od 19:00 hod. Vstupné 280,- Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.
13. 4. - MIG 21
Koncertní turné kapely v čele se zpěvákem, hercem a tanečníkem Jiřím Macháčkem pokračuje na jaře roku 2018. Kapela kromě zlatého fondu svých písní představí i několik novinek, mimo jiné skladbu Svoboda není levná věc, která dala i název celému turné. Vstupné 320,- Kč v předprodeji, 360,- Kč. Rezervace a předprodej na recepci ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hodin a v síti TicketPro.
16. 4. - LENKA NOVÁ & PETR MALÁSEK
Lenka Nová, zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem, vystoupí v komorním recitálu Příběhy u piána s Petrem Maláskem ve ŠKODA Muzeu v rámci celorepublikového turné. V rámci recitálu uslyšíte i písně z nejnovějšího alba Lenky Nové Čtyřicítka. Sál L&K Forum, od 19:00. Vstupné 300,- Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea a přes TicketPro.
17. 4. - DĚTSKÉ ODPOLEDNE „OD SUPER VELOCIPEDU AŽ PO SUPERBA“
Srdečně zveme všechny děti školního i předškolního věku na zábavně-naučné odpoledne do ŠKODA Muzea, tentokrát věnované tématu reklamy v proměnách času. Děti se seznámí s aktuální výstavou a samy se stanou součástí tvůrčího procesu při vytváření reklamy. Účast rodičů je vítaná, ale není nutná. ŠKODA Muzeum, od 16.00 do 17.30 hod. Vstupné 50,- Kč. Rezervace na tel. 326 8 32038.
18. 4. - BARBORA POLÁKOVÁ
V březnu a dubnu můžete vidět živě Barboru Polákovou s kapelou na TOUR 2018. Objedou celkem 12 koncertů napříč Českou republikou a jednou zavítají také na Slovensko. Můžete se těšit na písničky z nové desky ZEMĚ, která vyjde začátkem března, ale dočkáte se i některých skladeb z prvního alba. Sál L&K Forum, od 19:00 hod. Vstupné 300,- Kč v předprodeji, 350,- Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.
24. 4. - POČÁTKY AUTOBUSOVÉ DOPRAVY V ČESKÝCH ZEMÍCH SE ZNAČKOU L&K
Další přednáška jarního cyklu „Neobyčejné příběhy“ vás zavede do dob pánů Laurina a Klementa, do dob počátků autobusové dopravy u nás. Jak to vše bylo? Jak se jim říkalo? Omnibusy? Kdo je vyráběl? Jak vypadaly? Kudy jezdily? O tom všem a mnohém dalším povypráví publicista a odborník na toto téma Petr Hoffman. Sál Hieronimus II, od 17.30 hod. Před přednáškou je možné zhlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.
25. 4. - 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE
„Život je krásnej, ale i tak se najde spousta každodenních vopruzů, který dokážou otrávit celej den.“„ Inscenace Divadla pod Palmovkou vychází z populárního blogu a vznikla ve spolupráci s Divadlem F. X. Kalby, punk/undergroundovou odnoží libereckého divadla F. X. Šaldy. Sál L&K Forum, od 19.00 hod. Vstupné 300,- Kč.
14. 5. - RADKA FIŠAROVÁ & SAŠA YASINSKI & JAZZ4
V česko-francouzském koncertním programu Rendez-Vous Radky Fišarové uslyšíte nejen francouzský šanson předních francouzských interpretů (E. Piaf, Ch. Aznavour, M. Mathieu atd.), ale také slavné filmové melodie a písně v netradičních aranžích. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-vous. Radku doprovodí běloruský akordeonista Saša Yasinski a hudební seskupení Jazz4 ve složení klavír, kontrabas, kytara a bicí. Sál L&K Forum, od 19:00. Vstupné 300,- Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea a přes TicketPro.
16. 5. - FILM MUSIC TOUR 2018
Jedinečná hudební show FILM MUSIC TOUR 2018 zavítá v rámci jarní tour i do Mladé Boleslavi. Původní aranžmá filmové hudby a mohutný zvuk orchestru, umocněný vizualizací na obří LED obrazovce s projekcí filmových ukázek a live záběry sólistů - Anny Julie SLOVÁČKOVÉ a Milana PEROUTKY s unikátním žesťovým orchestrem MORAVIA BRASS BAND pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie IWASAKIHO. Těšte se na Star Wars, Jurský park, Harry Potter, E.T., Forrest Gump, Avatar, Ledové království, Lví král a mnoho dalších. Čeká vás jedinečný zážitek! Sál L&K Forum, od 20:00 hod, k sezení na místa. Vstupné 790,- Kč.
18. 5. - Muzejní noc ve ŠKODA Muzeu a v Rodném domě F. Porscheho ve Vratislavicích
22. 5. - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE: MEZI VRCHOLY TOUR 2018
Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně připravuje páté řadové album. Ochutnávky z něj představí v obměněné sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou na "Mezi vrcholy tour 2018". Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby ... Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již devatenáctým rokem! Sál L&K Forum, od 20:00 hod, k sezení na místa. Vstupné 380,- Kč.

Předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea a na
TicketPro.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si: Program kulturních akcí a výstav na březen | duben

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.

Aktuální informace

VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE OD 1. ÚNORA DOJDE KE ZMĚNĚ REŽIMU PARKOVIŠTĚ U ŠKODA MUZEA A ZÁKAZNICKÉHO CENTRA