Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

30 let: Fenomén FAVORIT
Od středy 16. září 1987, světové výstavní premiéry nové generace automobilů ŠKODA s předním pohonem, urazila mladoboleslavská značka obrovský kus cesty. Odrazovým můstkem se stala právě moderní modelová řada FAVORIT / FORMAN / PICK-UP s atraktivním designem studia Bertone. Dobyla řady úspěchů v motoristickém sportu, ale především u více než milionu spokojených zákazníků v desítkách zemí světa. ŠKODA Muzeum poutavou formou připomíná napínavý příběh vývoje nového automobilu, lemovaný méně známými prototypy, trofejemi z prestižních závodů i soutěží a atraktivními fotografiemi. Nová výstava je veřejnosti přístupná od 18. září 2017 do 31. ledna 2018.

JAZZOVÉ HOUSLE
Podzimní abonentní cyklus je tentokrát věnovaný velmi rozšířenému nástroji – houslím a hudebníkům, kteří je mistrovsky ovládají. Během tří večerů se představí dva houslisté a jedna půvabná houslistka.

25. 9. – BEN HOLDER & PETR BENEŠ DUO
Při úvodním koncertu podzimního abonentního cyklu se představí jeden z nejnadanějších mladých jazzových hudebníků ve Velké Británii – houslista Ben Holder. V duu s českým jazzovým pianistou Petrem Benešem bude Holder na českém a slovenském turné hrát především americké klasické jazzové standardy (Great American Songbook) ve vlastních aranžích a úpravách.
16. 10. – ROMANO TRIO
20. 11. – ANNA MLINARIKOVÁ & FRIENDS
Na tento cyklus nabízíme možnost zakoupení abonentní vstupenky za zvýhodněnou cenu. Abonentka zahrnuje vstupné na všechny tři koncerty a je přenosná. Cena abonentky: 600 Kč, vstupné na jednotlivé koncerty: 250 Kč. Abonentky budou v prodeji na pokladně ŠKODA Muzea od 1. 7. 2017 do 10. 9. 2017, poté bude zahájen prodej vstupenek na jednotlivé koncerty. Koncerty se konají ve ŠKODA Muzeu při stolkovém uspořádání a začínají vždy v 19 hod.
Na tento cyklus nabízíme možnost zakoupení abonentní vstupenky za zvýhodněnou cenu. Abonentka zahrnuje vstupné na všechny tři koncerty a je přenosná.
Cena abonentky: 600 Kč
Vstupné na jednotlivé koncerty: 250 Kč
Abonentky budou v prodeji na pokladně ŠKODA Muzea od 1. 7. 2017 do 10. 9. 2017, poté bude zahájen prodej vstupenek na jednotlivé koncerty. Koncerty se konají ve ŠKODA Muzeu při stolkovém uspořádání a začínají vždy v 19 hodin.

20. 9. – PŘEDNÁŠKA PHDR. PEKAŘOVÉ
Další ze série přednášek přední české psycholožky PhDr. Lidmily Pekařové. Témata přednášek jsou určena nejen rodičům, ale i všem ostatním, kteří přijdou do kontaktu s dětmi. Sál L&K Forum, od 16.30 hod. Vstupné 200,- Kč. Rezervace a podrobnosti na www.kreatina.cz , nebo na tel. 777 237 048.
26. 9. – DĚTSKÉ ODPOLEDNE „FENOMÉN ŠKODA FAVORIT“
Srdečně zveme všechny děti školního věku na zábavně-naučné odpoledne do ŠKODA Muzea. Pro tento měsíc připravil lektorský tým program navazující na stejnojmennou přechodnou výstavu. Děti se seznámí s vývojem, výrobou a úspěchy vozu ŠKODA FAVORIT. V neposlední řadě si zahrají i na designéry. Účast rodičů je vítána, ale není nutná. ŠKODA Muzeum, 16:00 – 17:30. Rezervace na tel. 326 8 320 38, vstupné 50,- Kč.
26. 9. – ŠKODA FAVORIT – 30 LET LEGENDY
Zveme vás na pokračování oblíbeného přednáškového cyklu Neobyčejné příběhy z historie automobilky. Úvodní přenáška podzimního cyklu bude věnována první škodovce s předním náhonem, která zažila svoji výstavní premiéru na autosalonu v Brně v září 1987. O zrodu Favoritu a jeho úspěšných stopách v československém automobilovém průmyslu povypráví Lukáš Nachtmann z Archivu ŠKODA AUTO spolu s pamětníky, konstruktéry a dalšími osobnostmi, které se na vzniku vozu podílely. Sál L&K Fórum, od 17:30 hod. Před přednáškou je možné shlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.
10. 10. – ŠKODA FAVORIT – MOTORSPORT
Druhá z přednášek podzimního cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“ bude věnována první škodovce s předním náhonem - tentokrát však z oblasti motorsportu. Na vývoj soutěžního vozu ŠKODA Favorit a jeho vítězství v Poháru FIA pro vozy o objemu 2000 cm3 zavzpomíná tehdejší vedoucí oddělení motorsportu Pavel Janeba a jeho hosté. Sál L&K Fórum, od 17:30 hod. Před přednáškou je možné shlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.
11. 10. – JAZZ A SWING VE FILMU - ORIGINAL SWING BAND & MONIKA KARGLOVÁ
Hudba k filmu prostě patří. Začala se používat dříve než mluvené slovo. Promítání němých filmů téměř vždy doprovázel pianista, někdy i celý orchestr. Předělem mezi němou a zvukovou érou kinematografie se stal snímek „Jazzový zpěvák (The Jazz Singer)“ z roku 1927. Ve zvukovém filmu dotváří hudba jeho atmosféru. Mnohokrát ve filmu zazněly skladby z oblasti jazzu a swingu, z nichž některé představí Original Swing Band s Monikou Karglovou. Sál L&K Forum, od 19:30 hod. Vstupné 120,- Kč.
16. 10. – ROMANO TRIO
Zveme vás na druhý koncert abonentního cyklu „Jazzové housle“. V čele uskupení Romano Trio se představí výborný houslista Vojta Lavička, kterého návštěvníci ŠKODA Muzea mohli slyšet na jaře tohoto roku jako hosta na koncertu kapely Wohnout. Vojta patří k nejznámějším představitelům romské hudby v Čechách a posluchači ho mohou znát z kapely www.Gipsy.cz Trio vychází z tradice romských tradičních kapel na území bývalého Československa, které hrály na svatbách a křtinách romskou taneční hudbu. Romano Trio se ovšem snaží o žánrové přesahy, především do jazzu, ale také do soulu. V rámci koncertu Vojtovy housle doprovodí Milan Pacik na kontrabas a Martin Sivák na kytaru. Vstupné 250 Kč, sál L&K Forum při stolkovém uspořádání od 19 hodin.
16. 10. – DĚTSKÉ ODPOLEDNE „JAK FUNGUJE AUTO“
Srdečně zveme všechny děti školního věku na zábavně-naučné odpoledne do ŠKODA Muzea. Pro tento měsíc připravil lektorský tým program s názvem „Jak funguje auto“. Děti se hravou formou seznámí s fungováním a součástkami vozů. Dle jednoduchých pokynů si sestaví funkční modely mechanismů, které uvedou do pohybu a na vlastní oči budou pozorovat, jak přesně auta fungují. Účast rodičů je vítána, ale není nutná. ŠKODA Muzeum, 16:00 – 17:30. Vstupné 50,- Kč. Rezervace na tel. 326 8 320 38.
21. 10. – KONCERT KAPELY J.A.R.
J.A.R. to je pět základních věcí - rytmus, beglajt, riff, rap a zpěv. Neustálé opakování těchto prvků v houpavém rytmu vás může dostat do roztančené euforie nebo transu, kdy lehce zapomenete na běžný svět a jeho vyčerpávající realitu. Přijďte si to zkusit na podzimní koncert s J.A.R.em, který hraje v životní formě a přináší koncertní verze své nové veleúspěšné desky Eskalace dobra. Sál L&K Forum, od 20:00 hod. Vstupné 300,- Kč v předprodeji, 350,- Kč na místě. Předprodej na recepci ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si:  Program kulturních akcí a výstav na září / brožura
                             Program kulturních akcí a výstav na  říjen / brožura

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
26. 10. – KONCERT LAZY BONES V CAFÉ VÁCLAV
The Lazy Bones jsou pražská hudební skupina pohybující se na pomezí folku, rocku a world music. Hudebníci sdružení okolo kapelníka Davida Renzy mají na svém kontě dvě studiová EP a nespočet koncertních vystoupení. Kapela účinkuje ve složení akustická kytara, baskytara, příčná flétna, akordeon, bicí nástroje a zpěv. V rámci svého koncertu představí publiku své aktuální autorské album s názvem 50 Ways. Koncert proběhne v Café VÁCLAV od 19:30 hod., vstup zdarma. Rezervace stolu na tel. 326 831 243.
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

​​25.9.2017 - Café/Restaurant VÁCLAV uzavřen