Program akcí

ŠKODA Muzeum je nejenom místem firemních prezentací, konferencí a nejrůznějších jednání, ale také kulturním centrem s vlastní dramaturgií. Prostory muzea jsou tedy využívány i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nejrůznějšího charakteru.

Tip pro vás: máte-li zájem dostávat pozvánky na muzejní akce formou e-mailu, pošlete prosím prázdný e-mail se slovem "pozvánky" v předmětu zprávy na adresu muzeum@skoda-auto.cz
Program

24. 4. - KONCERT PAUL BATTO, JR. & ONDŘEJ KŘÍŽ V CAFÉ VÁCLAV
Paull Batto je skvělý kytarový bluesový bard a písničkář hrající opět v Mladé Boleslavi. Potěší své fanoušky, kteří si ho pamatují z dřívějších koncertů. Nezapomenutelná je jeho strhující a emotivní interpretace blues a gospelů. Doprovázet ho bude vynikající pianista Ondřej Kříž, který při minulých vystoupeních fascinoval svými nádhernými sóly. Předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea.
Vstupné 150 Kč, v pondělí 24.4. v Café/Restaurant VÁCLAV od 20:00.
10. 5. - Den osmý
Autorské představení divadla Continuo, které kombinuje pohybové divadlo a animaci loutek za doprovodu živé hudby. Dramatizací a přetavením původních mytologických motivů vznikl příběh o dvojznačnosti lidského bytí. O touze člověka po nesmrtelnosti a překonání pozemského údělu na jedné straně, na straně druhé o jeho trvalé inklinaci k nízkosti, přízemnosti, závisti, strachu a zlobě. Den osmý reprezentoval české loutkové divadlo v jihokorejském Soulu. Vhodné pro návštěvníky starší 15 let. Sál L&K Forum, od 19 hodin. Vstupné 200 Kč. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea.
19. 5. – Muzejní noc
ŠKODA Muzeum je jako každý rok v rámci festivalu muzejních nocí otevřeno od 19 do 24 hodin zdarma pro širokou veřejnost. Můžete se těšit na tradiční prohlídky stálé expozice a depozitáře sportovních vozů a prototypů, ukázku vozů, které se účastnily Rallye Monte Carlo, noční prohlídky výrobních provozů ŠKODA AUTO (registrace nutná, ve vestibulu muzea od 18 hodin) nebo dobovou hudební show v podání Original Vintage Orchestra. Fanoušci technického vývoje vozů ŠKODA ocení SUV ŠKODA KODIAQ „svléknutý z kůže“ – na kterém jsou ukázány bezpečnostní prvky vozidla. Děti se mohou zúčastnit her a soutěží zaměřených na bezpečnost na silnici. Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou po městě svézt historickým autobusem ŠKODA 706 RTO po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a zpět, vždy v půlhodinových intervalech, s jízdným ve výši 20 Kč.
19. 5. - Muzejní noc v rodném domě Ferdinanda Porscheho
Využijte jedinečné příležitosti navštívit nově zrekonstruovaný rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích nad Nisou v nočních hodinách. V rámci Muzejní noci pod Ještědem bude od 18 do 23 hodin otevřeno pro veřejnost zdarma. Těšit se můžete na prohlídku stálé expozice věnované životu a dílu Ferdinanda Porscheho, inženýrskému umění a tradici technického vývoje v České republice. Připravena je i dětská dílna a občerstvení v kavárně. Tanvaldská 38, Liberec – Vratislavice n. Nisou. Vstup zdarma.
22. 5. – MARTA TŐPFEROVÁ & MILOKRAJ
Marta Töpferová patří k českým písničkářkám, které uspěly i na mezinárodní hudební scéně. Po emigraci v roce 1987 žila v USA i Španělsku. Vydala čtyři alba ve španělštině, jedno v angličtině a v češtině. Je představitelkou tzv. world music. Ve ŠKODA Muzeu se představí v jedinečném stylovém mixu její vlastní nové tvorby, česky i španělsky v rámci turné k novému albu. Martu, která zpívá a hraje na venezuelský čtyřstrunný nástroj cuatro, doprovodí Stano Palúch na housle, Marcel Comendant na cimbál, David Dorůžka na kytaru a Petr Dvorský na kontrabas. Sál L&K Forum, stolkové uspořádání, bar na sále před a v průběhu koncertu. Vstupné 250 Kč.
23. 5. – NEOBYČEJNÉ PŘÍBĚHY: ŠKODA 130 LR
ŠKODA Muzeum uvádí volné pokračování oblíbeného přednáškového cyklu z historie automobilky. „eLeRo“ - stotřicítka nové generace pro skupinu B. Na tratě soutěží vyjela v roce 1985 s ambicí navázat na úspěchy své předchůdkyně 130 RS. Na éru nových soutěžních vozů v polovině 80. let minulého století zavzpomíná Jiří Kotek – tehdejší vedoucí oddělení motorsportu, a jezdci zvučných jmen z rychlých posádek. Sál L&K Forum, od 17.30 hod. Vstupné zdarma.
Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

 Vytiskněte si:  Program kulturních akcí a výstav na duben 2017 / brožura  //  květen 2017 / brožura

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím.

   Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.
11. 5. – Večer s pivem a pivními specialitami
Přijměte pozvání do Café/Restaurantu Václav na Večer s pivem, v rámci kterého budeme nabízet pivní speciály z malých pivovarů. Pochutnat si můžete také na menu sestaveném našim šéfkuchařem pro tento gurmánský večer.
15. 6. – Japonská kuchyně
NEDĚLNÍ POSEZENÍ S BRUNCHEM
Volné neděle jsou ideálním časem pro posezení s přáteli či rodinou nad dobrým jídlem. Právě proto pro vás budeme v Café/Restaurantu VÁCLAV nově podávat víkendové brunche. Brunch je anglické označení pro jídlo na rozhraní mezi snídaní a obědem. U nás bude brunch podáván formou degustačního menu včetně neomezené konzumace nápojů. Výborné jídlo je zárukou příjemně stráveného víkendu. Každou neděli od 11.30 hod.

Aktuální informace

4/21/2017 ŠKODA Muzeum
2.6. 2017 - Škoda Muzeum otevřeno již od 8 hod.
20. – 23.4. 2017 - Část expozice uzavřena – David Černý - Český Betlém.
1.9. 2017 (od 17:00) - 2.9. 2017 (do 11:00) - Parkoviště před ŠKODA Muzeem a za Zákaznickým Centrem uzavřena.
26.08. 2017 - Restaurace Václav uzavřena celý den.