Rodiny s dětmi a bezbariérový přístup

V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. interaktivní herní stůl ŠKODA Lab, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky, shlédnout mohou i film Krtek a autíčko atd.

Děti od 10 let mohou navštívit i výrobní provozy firmy. Platí pouze v pracovní dny. Nutná rezervace předem u návštěvní služby.

Dětská prohlídka muzea s průvodcem

Průvodcem dětí v nově zrekonstruované muzeu je ŠKODA maskot, který děti zve k dobrodružné cestě po muzeu a k plnění různorodých úkolů vztahujících se k nové expozici. Pracovní listy jsou k vyzvednutí na recepci muzea či zde ke stažení.

ŠKODA Muzeum pořádá pravidelně řadu kulturních a zábavně naučných akcí určených pro děti. Prosím, sledujte aktuální program. Dětský koutek nabízí prostor pro hru i odpočinek. Nechybějí ani oblíbená odrážedla ŠKODA.

V nekuřáckém Café/Restaurantu VÁCLAV je pro děti připravena dětská jídelní židle a hrací koutek. Z kvalitní kulinářské nabídky si jistě vyberou nejen dospělí, ale i děti. Muzejní obchod nabízí zboží pro děti jako např. omalovánky, pexeso, odznáčky a mnoho dalšího z aktuálních kolekcí ŠKODA propagačních předmětů. Pro rodiče s nejmenšími dětmi je k dispozici přebalovací pult. Budova je bezbariérová, takže je pohodlně přístupná i s kočárkem, se kterým můžete navštívit celou expozici.

Rezervace prohlídek na Tel.: +420 326 8 31134

Aktivity pro děti

Muzeum pořádá pravidelně řadu kulturních a zábavně naučných akcí určených pro děti (prohlídky s pracovním listem, dětská odpoledne, letní školy, pololetky v muzeu a další). ŠKODA hrou
Vozíčkářům je vyhrazeno parkovací místo co nejblíže budově muzea. Hlavní vstup do muzea je bezbariérový, avšak s mírným stoupavým sklonem. Proto jsou vozíčkářům doporučeny vstupní dveře v pravé boční stěně hlavního proskleného vstupního foyer. Obsluha dveří se provádí stiskem tlačítka, které je umístěno na přilehlé stěně.

Veřejnosti přístupné prostory muzea, kromě depozitáře sportovních vozů a prototypů, lávky autoregálů a výstavního sálu Hiero III, jsou bezbariérové. Invalidní vozík je k dispozici k zapůjčení na recepci muzea.

Osoby se zrakovým znevýhodněním

Osoby se zrakovým znevýhodněním jsou v muzeu vítány. Muzeum je z velké části osvětleno denním světlem, proto doporučujeme návštěvu v čase, kdy je jeho intenzita nejvyšší. Průvodci jsou vyškoleni k vedení hmatové prohlídky. Návštěvu je vhodné objednat předem na tel. +420 326 8 31134, 31135, 31137, jinak není možné zaručit, že bude průvodce k dispozici.

Na stažení i na recepci muzea jsou k dispozici sešity ve zvětšeném černotisku a braillově písmu, které obsahují krátký text o zakladatelích automobilky a popis 10 vozů – milníků v historii výroby. V expoziční části „Evoluce“ je pak zrakově postiženým umožněno tyto vozy a busty zakladatelů vnímat hmatově.

Zvětšený tisk Evoluce
Zvětšený tisk Laurin & Klement

Přátelské místo

ŠKODA Muzeum je držitelem certifikátu „Přátelské místo“ s pěti křížky, který zaručuje, že:

provozovna je bezbariérová a veškerý personál absolvoval speciální školení,
personál bude rozumět vašim specifickým potřebám a pomůže vám a bude si vědět rady při řešení praktických situací,
ať už máte pohybové nebo smyslové omezení nebo jste ve zralém věku, vždy najdete přátelský a odborný přístup školeného personálu,
s Vámi bude personál komunikovat kvalifikovaně a na partnerské úrovni,
je navíc k dispozici náhradní invalidní vozík k zapůjčení.