JAROSLAV SVĚCENÝ

Koncert
31
BŘEZEN

Koncert

31 BŘEZEN, 2020

JAROSLAV SVĚCENÝ: VE ZNAMENÍ TANGA

JAROSLAV SVĚCENÝ: TAJEMNÉ HOUSLIČKY

!! Předprodej vstupenek bude zahájen 10. prosince 2019 !!


Koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a jednoho z nejlepších českých akordeonistů Ladislava Horáka, profesora Pražské konzervatoře. V hudebním programu zazní strhující jižanské rytmy a emotivní hudba argentinského hudebního mága Astora Piazzolly a dalších skladatelů.

Sál L&K Forum, od 19:00. Vstupné 300,- Kč. Držitelé ZTP 50% sleva.


KONCERT PRO ZŠ A SŠ:

JAROSLAV SVĚCENÝ: TAJEMNÉ HOUSLIČKY

Interaktivní pořad Jaroslava Svěceného zavede mladé posluchače do tajuplné historie houslí. Strhne je svým vyprávěním, představí jim 300 let staré nástroje pocházející ze slavné italské Cremony, Paříže a dalších lokalit. Na tyto houslařské klenoty zahraje ukázky z hudby Antonia Vivaldiho, J. S. Bacha, Nicoly Paganiniho, ale i své vlastní skladby.

Jaroslav Svěcený je také soudním znalcem v oboru smyčcových hudebních nástrojů, řadu let moderoval pořady v Českém rozhlase a dokáže mladým posluchačům poutavou formou zodpovědět, co je zajímá. Jaké jsou nejstarší housle, jak se jmenují ti, kteří je už před staletími vyrobili v té nejvyšší kvalitě? Kolik takové nástroje stojí? Jak je možné, že vydrží tak dlouho v perfektním stavu? Co všechno se dá na housle zahrát? Jedna otázka a odpověď bude „stíhat“ druhou...

Tento pořad je součástí projektu Jaroslava Svěceného pod souhrnným názvem Violino a je primárně určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům SŠ.

Sál L&K Forum, od 10:00. Délka programu: 70 min. Vstupné 140,- Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Nadcházející události

Všechny události