LATIN & JAZZ

PŘESUNUTO
05
ŘÍJEN

PŘESUNUTO

05 ŘÍJEN, 2021

LOS RUMBEROS ORQUESTA

LATIN & JAZZ

PŘESUNUTO Z 12. ŘÍJNA 2020 NA 5. ŘÍJNA 2021.

Vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Tematický cyklus Latin & Jazz

Přijďte si vychutnat chvíle, kdy se potkají živelné rytmy Latinské Ameriky s jazzovými harmoniemi Evropy a USA. Vynikající čeští i zahraniční jazzoví hudebníci vám představí netradiční spojení evropských a afrických hudebních motivů s rytmikou perkusí.

 

ŠKODA Muzeum, sál LK Forum, stolové uspořádání.

Sál i občerstvení bude otevřeno od 18:30.

Jednotlivé vstupenky v předprodeji na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9:00 do 17:00 a v síti TicketMaster.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Ke stažení:

Plakát A1

e-plakát

Letáček

Zeurítia & Jakub Zomer Quartet

22. září 2020 od 19:00

VSTUPNÉ: 300 Kč

Zeurítia je česká jazzová a bossanovová zpěvačka, která se obklopuje špičkovými muzikanty naší jazzové scény, v první řadě svým manželem, kytaristou Liborem Šmoldasem. Vystudovala Konzervatoř a VOŠ - obor jazz Jaroslava Ježka. Koncertuje nejen v českých klubech, ale i v Evropě (Irsko, Polsko, Maďarsko, Francie) či v Austrálii a USA. Účastnila se jako student mnoha jazzových workshopů a soukromých lekcí v New Yorku (Peter Eldridge, New York Voices), Německu a Anglii (Pete Churchill, Guillermo Rozenthuler, Tina May), Austrálie (Ingrid James, Michelle Nicolle). Zeurítia nasbírala v zahraničí zajímavé zkušenosti a vše se promítá v jejím zpěvu. Lehkost, hravost a procítěný projev je její dominantou. Pořádá workshopy Circle songs - Zpívání v kruhu.

Jakub Zomer QUARTET je band složený z profesionálních hudebníků pod vedením špičkového klavíristy Jakuba Zomera. QUARTET pravidelně koncertuje ve známých, pražských jazz klubech jako U Malého Glena, Jazzdock nebo Ungelt. Za dobu své existence od roku 2000 spolupracoval s dlouhou řadou skvělých hudebníků a koncertoval v mnoha zemích např. ve Francii, Španělsku, Egyptě, Německu nebo Belgii.

Zeurítia – zpěv

Jakub Zomer – klávesy, zpěv

Libor Šmoldas – kytara

Jan Tengler – kontrabas

Dano Šoltis - bicí

Los Rumberos Orquesta

 

5. října 2021 od 19:00

VSTUPNÉ: 300 Kč

LOS RUMBEROS je společný název pro celou řadu kapel, jejichž společným jmenovatelem je latinsko-americká hudba a osoba jejich zakladatele a kapelníka Petra Smetáčka. První soubor založil Petr Smetáček již v roce 2004. Postupně vznikaly soubory další včetně LOS RUMBEROS SALSA ORQUESTA, který spojuje salsovou perkusivní rytmiku s jazzově laděnou dechovou sekcí. LOS RUMBEROS mají na svém kontě celou řadu úspěchů, mezi které patří např. vydání dvou CD. V pražském Kongresovém centru hráli jako předkapela snad nejslavnějšímu kubánskému orchestru Buena Vista Social Club. Navíc kapelník Petr Smetáček vydal dvě publikace se salsovou tématikou. LOS RUMBEROS vystupují nejen v celé České republice, ale i za hranicemi např. ve Francii nebo v Turecku.

Petr Smetáček (klavír a zpěv)

Jan Burian (kytary a zpěv)

Michito Sanchez (timbales)

Carlo Zegarra Abanto (konga)

Ricard Tejada (basa)

Jan Jirucha (trombon)

Richard Šanda (trombon)

Jan Šatra (trombon)

Prime Time Voice & Michito Sanchez

18. května 2021 od 19:00

VSTUPNÉ: 300 Kč

PRIME TIME VOICE je jazzová vokální kapela postavená na dámském vokálním triu a akustickém doprovodu skvělých instrumentalistů (sax, guitar, bass, drums). Vychází z jazzových standardů, ale obsáhne repertoár od swingové éry až po současnost, vše v jednotícím jazzovém aranžmá Jaroslava Šimíčka. Součástí repertoáru tak mohou být jak písně filmové (Mancini, Grusin,..) či folkové (Taylor, Plíhal), tak jazzové kusy (Corea, Metheny,..) anebo staré swingovky (Berlin, Heusen,..), které díky originální úpravě získávají zcela nový kabát. Kapela pravidelně hraje v pražských jazzových klubech, nejčastěji v Aghartě a Jazz Docku. Představila se na mnoha českých i zahraničních hudebních festivalech. K projektu LATIN & JAZZ si kapela přizvala výjimečného hosta z Los Angeles. Michito Sanchez je zakladatel skvělého Salsa Orchestra. Je to perkusionista, v jehož bohatém curriculu jména jako John Mayer, Stevie Wonder, James Taylor či Michael Buble představují pouhý zlomek hvězdných hudebníků, s nimiž spolupracoval.

Dana Šimíčková - soprán

Taťána Roskovcová - mezzosoprán

Marta Marinová - alt

David Fárek - sax

Jiří Kovář - kytara

Jaroslav Šimíček - kontrabas

Jan Dvořák - bicí

Michito Sanchez – perkuse

VSTUPENKY

Předprodej na recepci ŠKODA Muzea a v síti TicketMaster.

Nadcházející události

Všechny události