Čekání na změnu

Přednáška

Přednáška

04 ŘÍJEN, 2021

ČEKÁNÍ NA ZMĚNU (1964-1989)

Po vynucené odmlce se vrací ŠKODA Muzeum k plánovaným přednáškám, které si zájemci budou moci vyslechnout v rámci podzimního cyklu.

Před přednáškou je možné shlédnou expozici ŠKODA Muzea.

Sál L&K Fórum, od 17:30 hodin, vstupné zdarma.

04. 10. Čekání na změnu (1964-1989) - Jan Tuček
Po rozšíření výrobních kapacit mladoboleslavského závodu přišla i modernizace, co se týče automobilů. Prim ve výrobě začala hrát koncepce s pohonem vzadu: ikonou se stala oblíbená Škoda 1000 MB, ladná Škoda 110 R, na konci období se zrodil legendární automobil Škoda Favorit.
Historii nejen těchto vozidel přiblíží publicista Jan Tuček

Následující přednášky:

01. 11. 120 let ŠKODA Motorsport - Martin Straka
Před více jak stoletím se začala psát úspěšná tradice značky L&K/ŠKODA v motoristickém sportu. Úspěchů dosahovaly motocykly, následně automobily a dnes i specializované závodní vozy z Mladé Boleslavi. Přijďte zavzpomínat na slavné okamžiky ověnčené vavříny. Hosty z řad závodníků spjatých se značkou ŠKODA bude zpovídat Martin Straka.

09. 11. Pod koncernem Volkswagen (1990 - 2020) - Zdeněk Vacek
Od roku 1991 začala značka ŠKODA psát své úspěšné novodobé dějiny. Spojení s koncernem Volkswagen přineslo tolik potřebné finance na modernizaci výroby a do vývoje nových automobilů moderního střihu. Úspěšný nekončící příběh tradiční automobilové značky ŠKODA přiblíží publicista Zdeněk Vacek.

Aktuální hygienická opatření a podmínky vstupu na kulturní akce naleznete ZDE.