120 let ŠKODA Motorsport

Přednáška

01 LISTOPAD, 2021

120 LET ŠKODA MOTORSPORT

Po vynucené odmlce se vrací ŠKODA Muzeum k plánovaným přednáškám, které si zájemci budou moci vyslechnout v rámci podzimního cyklu.

Před přednáškou je možné shlédnout expozici ŠKODA Muzea.

Sál L&K Fórum, od 17:30 hodin, vstupné zdarma.

1. 11. 120 let ŠKODA Motorsport - Martin Straka
Před více jak stoletím se začala psát úspěšná tradice značky L&K/ŠKODA v motoristickém sportu. Úspěchů dosahovaly motocykly, následně automobily a dnes i specializované závodní vozy z Mladé Boleslavi. Přijďte zavzpomínat na slavné okamžiky ověnčené vavříny. Hosty z řad závodníků spjatých s automobilkou ŠKODA bude zpovídat Martin Straka.

Následující přednášky:

9. 11. V koncernu Volkswagen (1990-2020) - Zdeněk Vacek
Od roku 1991 začala společnost ŠKODA AUTO psát své úspěšné novodobé dějiny. Spojení s koncernem Volkswagen přineslo tolik potřebné finance na modernizaci výroby a do vývoje nových automobilů moderního střihu. Úspěšný nekončící příběh tradiční automobilové značky přiblíží publicista Zdeněk Vacek.

Aktuální hygienická opatření a podmínky vstupu na kulturní akce naleznete ZDE.

Přednášku bude možné shlédnout i online.