MUZEJNÍ NOC

KVĚTEN

20 KVĚTEN, 2022

MLADOBOLESLAVSKÁ MUZEJNÍ NOC

Pátek 20. května | od 18 do 23 hod.

Vstup zdarma

Expozice muzeí v Mladé Boleslavi se letos opět otevřou široké veřejnosti při festivalu MUZEJNÍ NOC, a to v pátek 20. května 2022 od 18 hodin.

Mezi jednotlivými místy Vás dopraví historické autobusy ŠKODA 706 RTO. Vyrážet budou po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a v opačném směru v půlhodinových intervalech od 18 do 23:00 hodin. Jízdné je zdarma.

ŠKODA MUZEUM se pro návštěvníky Mladoboleslavské muzejní noci otevře úderem 18. hodiny. Volně přístupná bude stálá expozice muzea a depozitář prototypů a sportovních vozů značky ŠKODA.

Návštěvníci si budou moci expozici projít s interaktivní mobilní aplikací ŠKODA Adventure a po splnění všech úkolů získat malou odměnu na recepci anebo se projet historií ŠKODA AUTO pomocí Virtuální reality.

Komentované prohlídky se konají v časech 19:00, 20:30, 22:00.

Stálou expozici doplní aktuální výstavy: Výstava z cyklu Jak vzniká auto o historii výroby podvozků, motorů a převodovek v Mladé Boleslavi a tematická řada vozů ŠKODA úspěšných na Rallye Monte Carlo.

Doprovodný program na sále Laurin & Klement Forum utvoří tři hudebně-taneční vstupy. Návštěvníci se mohou zaposlouchat do dobové hudby, kterou doplní ukázka a výuka tanců, vážících se k danému období. V 18 hodin se přeneseme do doby První republiky. V druhém bloku od 19:30 vyrazíme na Cestu kolem světa – zazní latinská hudba, americký jazz a tradicionály. Ve 21:00 se ocitneme v moderní době se známými melodiemi dneška. Hudební doprovod obstará skvělý americký zpěvák Lee Davison za doprovodu Otto Hejnic Tria. Dobové taneční styly si můžete osobně vyzkoušet s lektory Nikol Mikeskovou a Davidem Valčuhou.

Děti se mohou těšit na dopravní hřiště na parkovišti (od 18 do 21 hodin) či dětský koutek na téma Jak vzniká auto. Občerstvení a večerní posezení je zajištěno v Café Restaurantu Václav.