Rodný dům F. Porscheho

10 ČERVEN, 2022

Sobota 10. 6. 2022

PODJEŠTĚDSKÁ MUZEJNÍ NOC

U příležitosti festivalu muzejní noci srdečně zveme do Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích. Návštěvníci se mohou seznámit s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility, rodáka z Vratislavic nad Nisou.

• Ke zhlédnutí bude výstava „Austro-Daimler Ferdinand Porsche“, která představí automobil, jež tento rok zdobí expozici Rodného domu.

• Návštěvníky jistě potěší komorní koncert Tria Lenky Nové za doprovodu špičkových hudebníků, klavíristy Petra Ožana a kytaristy Josefa Štěpánka. Koncert se uskuteční ve venkovním prostoru Rodného domu ve dvou 45 min. hudebních vstupech, 19:00 a 21:00 hod. Koncert se koná v rámci projektu Vila Tour 2022, který propojuje kvalitní hudbu a architektonicky zajímavá místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové.

• Připraveny jsou také komentované prohlídky Rodného domu (bez nutnosti předchozí rezervace).
  • Děti jistě neminou tematický dětský koutek.
  • Kavárna v Rodném domě nabídne chutné občerstvení a speciální ochutnávku vín.

Vstup zdarma, 18:00–23:00 hod.