PRAGASÓN

PRAGASÓN

LATIN & JAZZ II

Tematický cyklus 2022

ŠKODA Muzeum pro své posluchače připravilo pokračování tematického cyklu LATIN & JAZZ II. Přijďte si vychutnat chvíle, kdy se potkají živelné rytmy Latinské Ameriky s jazzovými harmoniemi Evropy a tradiční kubánskou hudbou. Zprostředkují vám je špičkoví čeští a zahraniční hudebníci. Věříme, že vás tato nabídka zaujme a při kvalitní hudbě strávíte příjemné chvíle.

Předprodej vstupenek online nebo na recepci ŠKODA Muzea denně od 9:00 do 17:00.

21. září 2022 od 19:00 PRAGASÓN (ČR, Kuba)

Sál L&K Forum, stolové uspořádání. Vstupné 300,-Kč.

… tradiční kubánská hudba Pragasón „la música cubana en Praga“ – hudební skupina založená v Praze koncem roku 2000, od počátku zaměřená zejména na autentickou prezentaci tradiční kubánské hudby si získala svoje příznivce mezi netaneční i taneční veřejností.

Zakladatelem a frontmanem kapely je kubánský zpěvák, tanečník a stepař Jorge Concepcion. Inspirací k prvním skladbám byla skupina Buena Vista Social Club, oblíbená na konci minulého století po celém světě. V repertoáru kapely jsou jak méně známé rytmy jako danzón, bolero a son, tak i rytmy známější jako chachachá, mambo a salsa. Pražská skupina Pragasón posluchače svou hudbou přenese na slunnou Kubu 20. století, do doby tančíren a kabaretů. Přijďte se zaposlouchat a zavlnit do kubánských rytmů plných energie a temperamentu a prožít tak skvělý latino večer ve ŠKODA Muzeu.

Více na www.pragason.com