škoda adventure

Bezplatná aplikace ŠKODA Adventure seznamuje uživatele se vzrušujícím příběhem historického vývoje mladoboleslavské společnosti ŠKODA AUTO. Na výběr jsou dva okruhy: Cesta po Mladé Boleslavi a Cesta po ŠKODA Muzeu. ŠKODA Adventure zábavnou formou vtahuje do historie české automobilky i města, v němž ŠKODA AUTO působí od roku 1895.

Čeští průkopníci individuální mobility, nadšení cyklisté Václav Laurin a Václav Klement, položili před Vánocemi 1895 základy společnosti ŠKODA AUTO právě v Mladé Boleslavi. V tomto městě dodnes působí vedení jedné z nejstarších dosud aktivních automobilek světa, nachází se zde také její hlavní výrobní závod, výzkumně-vývojová základna, ŠKODA AUTO Vysoká škola a v neposlední řadě ŠKODA Muzeum. Po místech, kudy již 126. rokem kráčí historie jízdních kol, motocyklů, automobilů a dalších moderních produktů značky Laurin & Klement/ŠKODA AUTO provází nová aplikace ŠKODA Adventure. Uživatelům je k dispozici zdarma, a to na AppStore i Google Play.

Putování po stopách strhujícího příběhu vývoje společnosti ŠKODA AUTO je rozděleno do dvou na sobě nezávislých okruhů. Je tak pouze na uživateli aplikace ŠKODA Adventure, zda absolvuje jedinou z vycházek či oba okruhy, případně v jakém pořadí.

 Aplikace je zdarma ke stažení:

 

Cesta po Mladé Boleslavi

Během putování domovským městem společnosti ŠKODA AUTO čeká uživatele 12 zastavení, resp. úkolů. Po otevření některého úkolu a jeho úspěšném vyřešení získá návštěvník Mladé Boleslavi přístup k dalším 11 místům. Všechna jsou spjata s historickým vývojem společnosti ŠKODA AUTO, tematický záběr je přitom velmi široký: od osobností zakladatelů Laurina a Klementa přes bývalá i současná místa výroby automobilů ŠKODA po sídla dalších míst přímo spojených se společností ŠKODA AUTO.

Celková délka trasy činí asi 3,5 km, k jejímu absolvování bude potřeba přibližně 1,5 – 2 hodiny času (včetně plnění úkolů).

Cesta po ŠKODA Muzeu

Druhý z okruhů aplikace ŠKODA Adventure přivádí návštěvníky do centra Mladé Boleslavi, kde se nachází ŠKODA Muzeum. Základy jeho reprezentativní sbírky byly položeny již v polovině 60. let minulého století, současné ŠKODA Muzeum otevřelo své brány veřejnosti v roce 1995. Sídlí v přestavěné historické tovární budově, disponuje i vlastní dílnou, archivem, depozitářem a dalším zázemím. V současné době disponuje přibližně 350 exponáty, z nichž nejstarší je bicykl SLAVIA z roku 1899, nesmí chybět ani první automobil Laurin & Klement VOITURETTE A. Na recepci ŠKODA Muzea, po zakoupení vstupného, si uživatel aplikace načtením piktogramu odemkne sedm úkolů. Může je plnit v libovolném pořadí, přičemž správné odpovědi nalezne přímo v muzejní expozici. Zodpovězení otázky nemusí nutně znamenat výběr správné odpovědi, ale třeba i nalezení příslušného výstavního exponátu a naskenování piktogramu. Ostatně u každého úkolu jsou uvedeny srozumitelné pokyny. ŠKODA Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin.