Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Otevřeno pátek–neděle 9:00–17:00

Expozice

Moderně pojatá expozice v rodném domě Ferdinanda Porscheho má tři hlavní sekce, a sice Inženýrské umění, Mobilitu a Rodinu. Těžištěm je inženýrský a konstruktérský duch Ferdinanda Porscheho: Na tomto autentickém místě zobrazuje velkou osobnost v historických souvislostech a ukazuje cestu k dosažení individuální mobility, završenou konstrukcí vozu Volkswagen. Expozice současně vykresluje zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož je životní dílo Ferdinanda Porscheho součástí. Pomocí iPadů se návštěvníci u jednotlivých exponátů mohou seznámit s dalšími souvislostmi a informacemi.

Inženýrské umění

Prosvětlené vitríny prezentují historické milníky konstrukčního a inženýrského umění, od prvních nástrojů až po vynálezy, které se uplatní v blízké budoucnosti. Zvláštní pozornost je věnována regionu Čech a bohaté tradici, kterou v oblasti technického vývoje máme.

Mobilita

Středobodem této části expozice je vůz spjatý se jménem Ferdinanda Porscheho. Návštěvníci zde najdou i ukázky vývojových prací, designových studií či výzkumných projektů, které se uplatní u automobilů budoucnosti. To vše je doplněno výhledem, jak by mohla vypadat mobilita budoucnosti.

Rodina

Dominantním prvkem je zde velký rodinný stůl, věnovaný rodině Porscheových. Stůl je zaplněný vzpomínkami a důležitými momenty, které vyprávějí o životě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích, Vídni, Vídeňském Novém Městě, Stuttgartu, Wolfsburku, Gmündu a Zell am See. Dobové fotografie jsou přitom vstupem do multimediální prezentace o životě a díle Ferdinanda Porscheho.

Prohlídky

Expozici je možné si individuálně prohlédnout v otevírací době, a to interaktivně s pomocí na místě zapůjčených iPadů. V případě návštěvy skupiny nad 20 osob doporučujeme nás kontaktovat s předstihem. Rodný dům lze po předchozí dohodě navštívit i mimo standardní otevírací dobu.
Navštivte expozici Rodného domu i Škoda Muzea z pohodlí domova a prohlédněte si sérii krátkých videoprohlídek.

Prohlídky pro školy

Pro školní a dětské kolektivy nabízíme vzdělávací program v Rodném domě Ferdinanda Porscheho pro žáky I. a II. stupně ZŠ.

Pracovní listy ke stažení

Nákup e-vstupenek do Rodného domu

Nákup e-vstupenky či dárkové vstupenky do Rodného domu Ferdinanda Porscheho na individuální prohlídku bez průvodce a bez rezervace termínu je možný online zde:

Vstupné 2024/2025

Plné vstupné Snížené vstupné* Rodinné vstupné
Rodný dům Ferdinanda Porscheho 50 Kč 30 Kč 120 Kč
Kombinované vstupné Rodný dům & Škoda Muzeum 120 Kč 60 Kč 280 Kč

*Snížené vstupné: děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, zaměstnanci společnosti Škoda Auto (po předložení průkazu).

Zdarma: ZTP, ZTP/P a 1 osoba jako doprovod, děti do 6 let, novináři, odborní pracovníci muzeí, galerii (po předložení průkazu AMG), u skupin řidič autobusu, 1 doprovodná osoba od cestovní kanceláře, 2 doprovodné osoby u školních skupin, dále zaměstnanci a bývalí zaměstnanci Škoda Auto ve starobním důchodu každou neděli (platí pouze v neděli, platí pro jednoho zaměstnance a jednu doprovodnou osobu po předložení zaměstnaneckého průkazu, prohlídka je individuální, bez průvodce)

Mimo otevírací dobu: Příplatek za prohlídku mimo otevírací dobu činí 50 Kč na osobu.