Pro děti a přístupnost

Typography

Muzeum pro rodiny s dětmi

V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. odstrkovadla v podobě vozů Škoda, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky, shlédnout mohou i film Krtek a autíčko atd..

Děti od 10 let mohou navštívit i výrobní provozy firmy. Platí pouze v pracovní dny. Nutná rezervace předem u návštěvní služby.

Dětská prohlídka muzea s průvodcem

Náš průvodce vezme děti na dobrodružnou cestu po muzeu a k plnění různorodých úkolů vztahujících se k expozici. Pracovní listy s úkoly jsou k vyzvednutí na recepci muzea či zde ke stažení.

Další informace

Škoda Muzeum pořádá pravidelně řadu kulturních a zábavně naučných akcí určených pro děti. Prosím, sledujte aktuální program. Dětský koutek nabízí prostor pro hru i odpočinek. Nechybějí ani oblíbená odrážedla Škoda.

V nekuřáckém Café/Restaurantu VÁCLAV je pro děti připravena dětská jídelní židle a hrací koutek. Z kvalitní kulinářské nabídky si jistě vyberou nejen dospělí, ale i děti. Muzejní obchod nabízí zboží pro děti jako např. omalovánky, pexeso, odznáčky a mnoho dalšího z aktuálních kolekcí Škoda propagačních předmětů. Pro rodiče s nejmenšími dětmi je k dispozici přebalovací pult. Budova je bezbariérová, takže je pohodlně přístupná i s kočárkem, se kterým můžete navštívit celou expozici.

Rezervace prohlídek

Aktivity pro děti

Muzeum pořádá pravidelně řadu kulturních a zábavně naučných akcí určených pro děti (prohlídky s pracovním listem, dětská odpoledne, letní školy, pololetky v muzeu a další).

Pracovní listy ke stažení

Pro mateřské školy

Pro ZŠ: 1. - 2. třída

Pro ZŠ: 3. - 5. třída

Pro ZŠ: 6. - 9. třída

Přístupnost

Bezbariérový přístup

Rádi u nás přivítáme i vozíčkáře a osoby se zrakovým znevýhodněním. Invalidní vozík je k zapůjčení na recepci muzea

BEZBERIÉROVÝ PŘÍSTUP

Rádi u nás přivítáme i vozíčkáře a osoby se zrakovým znevýhodněním. Invalidní vozík je k zapůjčení na recepci muzea

Vozíčkářům je vyhrazeno parkovací místo co nejblíže budově muzea. Hlavní vstup do muzea je bezbariérový, avšak s mírným stoupavým sklonem. Proto jsou vozíčkářům doporučeny vstupní dveře v pravé boční stěně hlavního proskleného vstupního foyer. Obsluha dveří se provádí stiskem tlačítka, které je umístěno na přilehlé stěně.

Veřejnosti přístupné prostory muzea, kromě depozitáře sportovních vozů a prototypů, lávky autoregálu a výstavního sálu Hieronimus III, jsou bezbariérové.

Osoby se zrakovým znevýhodněním

Osoby se zrakovým znevýhodněním jsou v muzeu vítány. Muzeum je z velké části osvětleno denním světlem, proto doporučujeme návštěvu v čase, kdy je jeho intenzita nejvyšší.
Návštěvu je vhodné objednat předem a domluvit si tak prohlídku s průvodcem. Na recepci muzea jsou k dispozici sešity ve zvětšeném černotisku, které obsahují krátký text o zakladatelích automobilky a popis 10 vozů – milníků v historii výroby. V expoziční části „Evoluce“ je pak zrakově postiženým umožněno tyto vozy a busty zakladatelů vnímat hmatově.

Kontakty

MÁTE-LI VÍCE DOTAZŮ, KONTAKTUJE NÁS

Návštěvní služba

Rezervace prohlídek

Návštěvní služba

Rezervace prohlídek

Recepce a obchod

Prodej vstupenek a suvenýrů

KONTAKTY

MÁTE-LI VÍCE DOTAZŮ, KONTAKTUJE NÁS

Návštěvní služba

Rezervace prohlídek

+420 326 831 134

+420 326 831 137

muzeum@skoda-auto.cz

Recepce a obchod

Prodej vstupenek a suvenýrů

+420 326 832 038

muzeum@skoda-auto.cz