Muzeum online

Typography

Navštivte Škoda Muzeum online

Projděte si expozice muzea z pohodlí domova a seznamte se s historií automobilky Škoda Auto, jejíž tradice sahá až do roku 1895. 

V sérii krátkých videoprohlídek vám představíme expozici Škoda Muzea a seznámíme vás s historickými milníky automobilky Škoda Auto. Videoprohlídky Rodného domu Ferdinanda Porscheho vás provedou životem a dílem Vratislavického rodáka a konstruktéra Ferdinanda Porsche.

Stálá expozice

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Krátkodobé výstavy

Neobyčejné příběhy

Propásli jste přednášku z historie automobilky? Využijte příležitosti shlédnout proběhlé přednášky z cyklu Neobyčejné příběhy online.

Jak vzniká auto v proměnách času

13.9.2022

Z jakých částí se skládá automobil? Jak vzniká? Kdy se vozidlo zrodí? Kde najdeme nejdůležitější ústrojí vozidel? Přijďte si poslechnout vyprávění o motorech, převodovkách a podvozcích, které jsou nedílnou součástí zrodu nového auta. Toto poutavé téma přiblíží autor několika publikací Martin Chlupáč.

Prvních 100 let kola v Čechách

11.10.2022

Na počátku 19. století se na prachových cestách Českého království začali objevovat odvážlivci na bicyklech. Kola se nejdříve stala prostředkem sportovního vyžití party nadšenců. Přijďte si poslechnout příběh starší než zrod automobilu, jehož součástí jsou i pánové Klement a Laurin. Poutavé téma přiblíží autor mnoha publikací Jan Králík.

Uhlíkovy krásné karoserie

04.10.2022

Za tvůrce nejelegantnějších karoserií vyrobených na podvozcích domácích i zahraničních značek v meziválečném Československu byl považován Oldřich Uhlík. Jeho krásné a jedinečné karoserie, od sportovních provedení až po majestátní limuzíny, se dochovaly do dnešních dní. Osudy karosáře z pražských Strašnic přiblíží známý publicista Jan Králík.

Škoda 1100 OHC

15.11.2022

Jedinečný designový závodní skvost ze sbírky Škoda Muzea se dočkal znovuzrození. Povstal z prachu a dnes je plně funkčním exponátem dokládajícím technický um našich předků. Vznik, sportovní kariéru, osud a náročnou renovaci automobilu popíše koordinátor restaurátorské dílny Škoda Muzea Michal Velebný.

Tvoříme budoucnost od roku 1895

Náš příběh začal v roce 1895 na dvou kolech s inovátorským duchem a heslem: „Pro naše zákazníky je dobré pouze to nejlepší.“

Jedno stolení nestačí

Seznamte se s exponáty ze sbírky ŠKODA Muzea v seriálu Jedno století nestačí natočeném ke 125. výročí založení mladoboleslavské automobilky.

Objevte historii značky Škoda Auto

Vydejte se na vzrušující cestu do historie mladoboleslavské automobilky a prozkoumejte bohaté dědictví plné skvělých automobilů a fascinujících okamžiků.

Navštivte virtuální Tradici – expozici Škoda Muzea a projeďte se výstavou, kterou jsme v roce 2020 oslavili 125 let společnosti Škoda Auto.

Tradice

Virtuální prohlídka muzea

Výstava

Projížďka výstavou

Z historie značky

ŠKODA Storyboard

Dědictví značky

Škoda Heritage