Krátkodobé výstavy

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupení celoroční vstupenky do expozic Škoda Muzea za zvýhodněnou cenu.

Salon filmových klapek 

28. března  –  13. dubna 2023

Tradiční výstava filmových klapek již léta tvoří hlavní součást doprovodného programu zlínského Film Festivalu. Myšlenka vyzvat výtvarníky, aby umělecky zpracovali dřevěnou filmovou klapku, se zrodila už v roce 1998. Dnes do ní každoročně přispívá přes 120 umělců. 

1974: Škoda 200 RS

10. ledna – 28. dubna 2024

Ještě před příchodem legendárního modelu Škoda 130 RS hájily na tratích československých soutěží barvy mladoboleslavské automobilky fantasticky rychlá kupé Škoda 180/200 RS. Jimi zavedené označení RS (rallye sport) se u sportovních verzí vozů Škoda používá dodnes. Celkem vznikly dva vozy Škoda 200 RS – oba dva jsou v rámci výstavy k vidění ve Škoda Muzeu.

Example Link
Tisková zpráva výstavy

Udržitelnost

17. ledna – 16. června 2024

Témata udržitelnosti a péče o životní prostředí jsou fenoménem až posledních let, Škoda však vždy měla ve svém jádru zelenou. Společnost Laurin & Klement a následně Škoda již od svých počátků hledala cesty a aktivity směřující k trvalé udržitelnosti. Dnes je ochrana životního prostředí pevnou součástí firemní strategie. Výstava představí základní principy značky – dekarbonizace podniku, udržitelná výroba, elektromobilita či udržitelný vůz na příkladu historických i nenovějších modelů automobilky Škoda Auto.

Více o udržitelnosti ve Škoda Auto
Tisková zpráva výstavy
Galerie

20 let vozu Škoda Fabia WRC

3. února 2022 - 30. června 2023

Před 20 lety se na tratích světového šampionátu objevila Škoda Fabia WRC. Až do sezony 2007 startovali s celkem 24 exempláři jezdci továrního týmu Škoda Motorsport a později i jezdci soukromých stájí. Nástupnické soutěžní speciály na bázi dalších generací řady Fabia nasbíraly tisíce trofejí. Škoda Fabia WRC je k vidění v depozitáři sportovních vozů do konce června 2023.

25 let vozu Škoda Octavia Combi

1. března 2022 - 17. května 2023

Evergreen Škoda Octavia Combi se během 25 let své existence v řadě zemí propracoval mezi nejúspěšnější automobily své kategorie. Aktuální čtvrtá generace nabízí i elektrifikované verze plug-in hybrid iV a mild-hybrid e-TEC. Přijďte si prohlédnout zástupce všech 4 novodobých generací i jejich předchůdce z roku 1964 do expozice Škoda Muzea do 17. května 2023.

David Černý: Český betlém

otevřena po celý rok

Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt při příležitosti výstavy EXP0 2000.   Výstava je do konce roku k vidění v sále Hieronimus III.