Já, Diagnóza

Divadelní představení

Já, Diagnóza

30. 09. 2024

-

 

Pondělí 30. září | od 19:00

Škoda Muzeum | L&K Fórum

Vstupné 200 Kč

 

Vtipné, dojemné, hravé, promyšlené, upřímné monodrama s prvky stand-up Lumíry Přichystalové o Lumíře Přichystalové. O nelehkém období, kterým si prošla, o tom, co mu předcházelo, o vzestupu, pádu a touze se zase zvednout. 


Já, Diagnóza: „Letím a dopadám na prdel, lehám si na záda, držkou do bláta. Málokdo tenhle manévr umí.“
Život není dobrý, ale není ani špatný. Není veselý, ale ani smutný. Zároveň ovšem je špatný i dobrý a je také veselý i smutný. Život je trh s veškerým zbožím a je na každém, co „koupí“. Slečna L. nabízí své životní eskapády v inscenaci, která je skrz na skrz osobní, a přesto se její téma dotýká mnohých. Slečna L. vzpomíná na dětství, pubertu, na divoká léta dospívání, prostřednictvím deníků zavede do chráněného prostředí, kde se léčí duše a hledá smysl života.

Slečna L. se ptá: Nakolik je pravděpodobné, že člověk dokáže poměrně obstojně stoupat ke dnu? Jak dětství a puberta ovlivňuje život v dospělosti? Jak prodloužit pocit štěstí? Dá se přesně určit kde a kdy se člověk začne ztrácet? Jak člověk pozná, že teď je ten čas a možná i poslední možnost se znovu najít?

Slečna L. se nedusí depresí, ale vypráví příběh s gustem vypravěče, který ví, že život je trh s veškerým zbožím, kde to, co je dnes tragické, se zítra stává námětem na vtip. 

 

Předprodej na recepci Škoda Muzea (denně od 9 do 17 hodin) a zde online

Example Link
Zpět na program kulturních akcí