Salon filmových klapek

Prohlédněte si již tradiční Salon filmových klapek

Salon filmových klapek

Kompletní kolekce 125 děl 27. ročníku Salonu filmových klapek byla nejprve k vidění v Divadle Hybernia v Praze. Ve středních Čechách jsou tato originální díla vystavena ve Vratislavicích nad Nisou od 15. do 24. března v Rodném domě Ferdinanda Porscheho a od 26. března do 7. dubna si je mohou prohlédnout návštěvníci Škoda Muzea v Mladé Boleslavi.

Výstava je přístupná v rámci běžného vstupného.

Mezi známými jmény autorů ani letos nechybí Jaroslav NěmečekKateřina MilerKristián Kodet, ale také trojice umělců, kteří se do projektu zapojují každoročně Miroslav GöttlichFrantišek Květoň a Ivan Baborák. Poprvé svou klapkou přispěla i autorka loutek, Xenie Axamitová. Svými klapkami po roční přestávce přispějí i Jiří Slíva nebo Ticho 762.

Na klapkách se i tentokrát objevují osobnosti nejen filmového plátna, jako je Tomáš HolýBolek Polívka a Miroslav Donutil nebo Jiří Šlitr, který by letos oslavil 100 let. Sklářská výtvarnice Miroslava Ptáčková zase reflektuje 105. nedožité narozeniny Miroslava Zikmunda a pokračuje v řadě významných zlínských staveb, tentokrát ztvárněním vily slavného cestovatele. Nejstarším výtvarníkem, který se již po šestnácté zapojil do našeho projektu, je devadesátiletý Antonín Vojtek. Tradiční aukce se uskuteční v rámci 64. Zlín Film Festivalu 2. června v Kongresovém centru Zlín. Z výtěžku dražby klapek jsou podporovány filmové projekty studentů filmových škol a dalších mladých tvůrců.

Za celou historii Salonu filmových klapek bylo vydraženo 2 998 umělecky ztvárněných klapek a celkově vynesly již 48 332 000 Kč. Stále nepřekonaný je úspěch klapky Libora Vojkůvky „Touhy plná, klapka rozevřená“ z roku 2008, kterou zájemce zakoupil za 199 tisíc korun. Kompletní kolekce je k vidění na webu salonfilmovychklapek.cz, který obsahuje přehled všech klapek ze všech dosavadních ročníků Salonu, navíc přidává informace o jednotlivých autorech a další zajímavosti.

Example Link
Zpět na úvodní stránku